Ruch przygraniczny z Białorusią

  • 04.11.2019, 04:33
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Ruch przygraniczny z Białorusią Wrota Podlasia
Rozpoczynające się prace budowlane to pierwszy etap realizacji planów województwa dotyczących przygranicznych terenów w powiecie augustowskim - mówił marszałek Artur Kosicki podczas konferencji prasowej związanej z uroczystym rozpoczęciem przebudowy drogi wojewódzkiej z Lipska w kierunku granicy z Białorusią.

- Chcemy aby ta droga wiodła do czynnego przejścia granicznego, dlatego naszym celem jest doprowadzenie do otwarcia przejścia z Białorusią - Lipszczany - Sofijewo – mówił marszałek Kosicki – To rozwiązanie odciążyłoby ruch graniczny na innych przejściach, ale też pobudziłoby turystykę i gospodarkę w tym regionie. Mam nadzieję, że jeszcze w tej kadencji uda nam się to przejście otworzyć.

Radny wojewódzki i jednocześnie szef sejmikowej komisji zajmującej się infrastrukturą, Paweł Wnukowski również liczy, że w przeciągu kilku lat powstanie nowe przejście graniczne z Białorusią. - Ta warta 65 mln inwestycja to początek zmian w tej części województwa – podkreślał.

Satysfakcji z rozpoczęcia prac budowlanych nie kryli lokalni samorządowcy. Marszałek Artur Kosicki podkreślał, że to m.in. dzięki nim i dzięki współpracy „ponad podziałami politycznymi” udało się zdobyć fundusze na tak oczekiwaną inwestycję.

***
W ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 664 zmodernizowany zostanie odcinek o długości 11,4 km. Według umowy budowa potrwa 14 miesięcy i w tym okresie zostaną zrealizowane takie prace, jak m.in.: przebudowa i poszerzenie jezdni, korekta łuków, budowa zatoki do kontroli i ważenia pojazdów, ścieżka rowerowa.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe