Na papierze

  • 05.11.2019, 09:30
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Na papierze
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego serdecznie zapraszają 7 listopada 2019 roku (czwartek) o godz. 17.00 do siedziby galerii w Łomży przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy zatytułowanej „Na papierze”. Jest to prezentacja prac studentów z Katedry Rysunku (dla II-V roku) Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Wystawa czynna do 3 grudnia 2019 roku.

Wystawa – jak podkreśla dr Elwira Sztetner, jej inicjatorka i kuratorka – powstała z potrzeby ukazania rysunku jako samodzielnego, atrakcyjnego dla współczesnych odbiorców i twórców medium oraz chęci przełamania stereotypów na temat akademickiego rysunku. Prezentowany zestaw prac – efekt subiektywnego wyboru Elwiry Sztetner – jest udaną realizacją założenia, by na ekspozycji nie pokazywać „nic standardowego, ale też nic hermetycznego”. Nie znajdziemy tu więc studium modela czy martwej natury na papierze o formacie 100 cm x70 cm. Wprawdzie co roku na Wydziale powstają setki takich ćwiczeń i mimo, iż służą doskonaleniu umiejętności warsztatowych, większość z nich zwykle trafia do kontenera na papier zaraz po zakończeniu roku akademickiego.

Na łomżyńskiej wystawie, eksperymentujący z formą, młodzi twórcy pokazują prace przekraczające granice tradycyjnego rysunku, a jednocześnie niosące bogaty rejestr znaczeń pozwalających widzowi odkrywać własne ścieżki narracji. Uczestnicy wystawy: Jerzy Baranowski, Artur Brandys, Karolina Piotrowska, Anna Rutkowska, Adrianna Sęk.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe