Finał Szkoły Liderów Miast w Łomży

  • 06.11.2019, 08:54 (aktualizacja 06.11.2019, 09:01)
 Finał Szkoły Liderów Miast w Łomży
Fundacja Szkoła Liderów i Fundacja Veolia Polska serdecznie zapraszają na uroczysty finał Szkoły Liderów Miast w Łomży, który odbędzie się w piątek, 8 listopada br. O godz. 13.00 w Domku Pastora (ul. Krzywe Koło 1). W wydarzeniu weźmie udział Zastępca Prezydenta Miasta Łomży Andrzej Stypułkowski.

Przez ostatnie miesiące 15 liderów miejskich z Łomży, pracowało nad rekomendacjami dla swojego miasta, które odpowiadają na potrzeby teraźniejszości i wyzwania przyszłości. Uczestnicy programu rozwijali swoje umiejętności przywódcze, które wykorzystują w codziennej pracy na rzecz swoich wspólnot. Uczyli się spojrzenia na swoje miasto z punktu widzenia swoich doświadczeń zaczerpniętych z działalności biznesowej, społecznej i sektora publicznego. W czasie programu, liderzy spotykali się z przedstawicielami władzy, urzędnikami, przedstawicielami wybranych grup społecznych i instytucji oraz lokalnego biznesu. Brali udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z dziedziny zarządzania miastem, partycypacji społecznej, implementowania innowacyjnych rozwiązań w przestrzeni publicznej i innych. Liderzy wspólnie wypracowywali skuteczne rozwiązania bieżących problemów i zagadnień, charakterystycznych dla Łomży. Realizacja ich rekomendacji przyczynić się może w przyszłości do wprowadzenia realnych zmian na lepsze. A sami absolwenci Szkoły Liderów będą stanowić wsparcie dla władz miejskich (obecnych i przyszłych) i urzędników, w myśl idei, że władza w mieście leży w wielu rękach. 

 

Rozwiązania te poznamy podczas finałowej prezentacji, która odbędzie się w piątek, 8 listopada br. O godz. 13.00 w Domku Pastora w Łomży (ul. Krzywe Koło 1).

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. 

 

*Szkoła Liderów Miast to płaszczyzna współpracy  wspierająca aktywistów społecznych, bo wierzymy, że inwestycja w lokalnych przywódców daje korzyści całemu miastu. Realizowana jest przez Fundację Szkoła Liderów i Fundację Veolia Polska. Program pozwala lepiej rozumieć mieszkańców, dokonywać trafnych analiz ich potrzeb oraz dostosowywać inwestycje do realnych problemów i uwarunkowań miejskich. Pozwala tworzyć długofalowe plany po to, by w mieście żyło się lepiej, bezpieczniej, bardziej komfortowo, a mieszkańcy byli po prostu szczęśliwi. Edukuje lokalnych liderów, aby byli przygotowani na wyzwania, jakie stoją przed polskimi miastami. Dotychczas program został zrealizowany w Mielcu, Legionowie i Ełku, Łodzi, Zgierzu i Pabianicach, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Dobrym Mieście i Braniewie.   

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe