Najlepsi nagrodzeni

  • 07.11.2019, 09:54 (aktualizacja 07.11.2019, 10:03)
  • Red
Najlepsi nagrodzeni
86 osób, w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży odebrało stypendia Prezydenta Miasta Łomża za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe oraz nagrody edukacyjne. Na stypendia naukowe i sportowe ogółem wpłynęło 105 wniosków w tym: 39 wniosków naukowych i 66 wniosków sportowych. Jeśli natomiast chodzi o nagrody edukacyjne, wpłynęło 16 wniosków, z czego przyznano je 15 uczniów.

Stypendia naukowe otrzymały 33 osoby – z czego najwięcej, bo 8 przypadło uczniom I Liceum Ogólnokształcącego, 6 - Publicznego Gimnazjum nr 6 (funkcjonującego do niedawna przy pierwszym "ogólniaku"). W kategorii podstawówek 5 stypendystów uczy się w Szkole Podstawowej nr 7.

Przyznano również 38 stypendiów sportowych – po 4 stypendystów mają: II Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 (niedawne technikum przy "Ekonomiku"), 2 - Publiczne Gimnazjum nr 6, z kolei 8 uczniami "sportowcami" wśród szkół podstawowych może pochwalić się "Dziewiątka". Piętnastu uczniów odebrało nagrody edukacyjne.

- Tych uczniów wytypowały szkoły, na podstawie ocen, bardzo dobrego zachowania, bądź też szczególnych wyników w sporcie – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Zwracając się do uczniów podkreślał, że jest to dla nich szczególny moment, podsumowujący ich codzienną pracę i trud. - Myślę, że te wyróżnienia jeszcze bardziej zmobilizują was do podejmowania kolejnych działań i wyzwań, rozwijania swoich pasji – dodał włodarz miasta.

Uczniowie będą otrzymywać stypendia przez 10 miesięcy, w zależności od tego jaką szkołę reprezentowali w ubiegłym roku szkolnym. Licealiści otrzymają 180 zł, gimnazjaliści 120 zł, zaś uczniowie podstawówek 80 zł na miesiąc. Inne kwoty obowiązują z kolei przy nagrodach edukacyjnych. Tu przyznawane są one jednorazowo: 500 zł dla uczniów szkół podstawowych, 800 zł dla gimnazjów, 1000 zł dla liceów ogólnokształcących oraz 1200 zł dla techników i zasadniczych szkół zawodowych.

Podczas uroczystości podsumowano także współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży. W licealiadzie w roku szkolnym 2018/2019 w kategorii dziewcząt i chłopców bezkonkurencyjne okazało się II LO. Wśród młodzieży szkolnej zwyciężyli: SP 9 (dziewczęta) i SP 1 (chłopcy). "Dziewiątka" – zarówno dziewczęta, jaki i chłopcy byli najlepsi w kategorii dzieci. Zwycięskie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. Uhonorowano ponadto nauczycieli wychowania fizycznego.

 

red_

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe