Kronika Województwa Podlaskiego - odc. 590 - [VIDEO]

  • 08.11.2019, 12:13 (aktualizacja 09.11.2019, 08:23)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego - odc. 590 - [VIDEO]
Podsumowanie tygodnia w naszym województwie, zapraszamy.

UPIÓR W OPERZE

Słynny musical Andrew Lloyda Webbera „Upiór w operze” powraca na deski Opery i Filharmonii Podlaskiej. Główną rolę grają w nim Damian Aleksander i Tomasz Steciuk, a w postać Christine Daaé wciela się Edyta Krzemień, Paulina Janczak i Kaja Mianowana. „Upiór w operze” prezentowany będzie do 22 grudnia.

„Upiór w operze” uznawany jest za musical wszech czasów i jest najdłużej granym i najbardziej dochodowym spektaklem w historii Broadwayu. Ponadczasowa historia miłości Upiora do ślicznej sopranistki Christine i niebywale emocjonalna muzyka Andrew Lloyda Webbera od lat zachwyca i wzrusza publiczność na całym świecie, w tym publiczność Opery i Filharmonii Podlaskiej.

 

 

NOWA SORTOWNIA POCZTY POLSKIEJ

Poczta Polska otworzyła nową sortownię w Białymstoku. Celem inwestycji jest usprawnienie obsługi paczek i przesyłek listowych w naszym regionie. W uroczystości otwarcia wziął udział m. in. Bohdan Paszkowski, wojewoda podlaski, oraz Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Nowa sortownia Poczty Polskiej znajduje się w północno-zachodniej części miasta, 8 km od centrum Białegostoku, w sąsiedztwie drogi nr 65 oraz w pobliżu  drogi ekspresowej S8. Sortownia obsługiwać będzie ponad 1 mln 300 mieszkańców z województwa podlaskiego oraz z części województwa warmińsko – mazurskiego.

 

KAMPANIA STOWARZYSZENIA DO WALKI Z RAKIEM

Listopad to miesiąc profilaktyki zdrowotnej mężczyzn. Dlatego Stowarzyszenie do Walki z Rakiem działające przy Białostockim Centrum Onkologii zorganizowało akcję promującą badania profilaktyczne wśród mężczyzn oraz skupiającą uwagę na problemie raka prostaty i jądra u mężczyzn. Zachęcając do dbania o swoje zdrowie, lekarze z Białostockiego Centrum Onkologii zgolili brody i przez cały miesiąc będą zapuszczać wąsy. Inauguracja akcji "Movember", czyli "wąstopad”  odbyła się w The Gentlemans Barber Shop przy ul. Malmeda 10 w Białymstoku.

Celem akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie do Walki z Rakiem jest zwiększenie liczby wykryć "męskich nowotworów" i to najlepiej we wczesnym ich stadium, kiedy chorobę da się jeszcze wyleczyć. Organizatorzy zachęcają również do poznania historii zachorowań na raka w swojej rodzinie i do  prowadzenia zdrowszego trybu życia.

 

LISTOPAD W MUZEUM PODLASKIM

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza na organizowane przez siebie spotkania dla mieszkańców Białegostoku i regionu. W programie pokazy filmów, muzealne weekendy oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Szczegółowe informacje o imprezach organizowanych przez Muzeum Podlaskie znaleźć można na stronie internetowej www.muzeum.bialystok.pl

 

 

 

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe