Polska żywność potrzebuje długofalowej strategii promocji - Mlekpol o ekspansji zagranicznej podczas FRSiH 2019

  • 14.11.2019, 04:40 (aktualizacja 14.11.2019, 04:44)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Polska żywność potrzebuje długofalowej strategii promocji - Mlekpol o…
Szanse i zagrożenia w eksporcie oraz promocja polskich produktów spożywczych za granicą były tematami ważnej debaty podczas Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2019 w Warszawie. W dyskusji poświęconej produktom Made in Poland branżę mleczarską reprezentowała Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie.

- Eksport jest dla nas wielką możliwością, ale również koniecznością. Mlekpol wysyła na rynki zagraniczne prawie 30% swojej produkcji. Nasi partnerzy doceniają wysoką jakość naszego mleka i produktów. Własna baza skupowa, nowoczesne zakłady i laboratoria, tradycyjne receptury i oczywiście ludzie – to czynniki, które odpowiadają za nasz zagraniczny sukces – powiedziała Małgorzata Cebelińska, Dyrektor Handlu Mlekpolu. - Promocja polskich marek na świecie jest jednak niezwykle trudna i kosztowna. Ciężar promocji nie powinien spoczywać wyłącznie na dużych producentach. Polska żywność, produkowana w oparciu o prawdziwe wartości i tradycję, zdecydowanie potrzebuje długofalowej i spójnej strategii promocji poza granicami kraju. Życzylibyśmy sobie, aby określenie polska żywność było dla wszystkich tożsame ze zdrowym i naturalnym pochodzeniem. Chodzi  nie tylko o mleko, chociaż ono jest mi najbliższe - dodała przedstawicielka Mlekpolu.

Uczestniczący w debacie jako aktualne zagrożenia dla eksportu polskich produktów wymienili m.in Brexit, protekcjonizm oraz zbyt małą skalę produkcji. Szans upatrują natomiast w konsolidacji firm, kreowaniu i wykorzystywaniu nisz oraz potrzeb zakupowych oraz w opracowaniu i wdrożeniu efektywnego programu promocji polskiej żywności na świecie.

Debatę prowadziła Olimpia Wolf, dziennikarz Portalu Spożywczego Aryzta Polska, dyrektor zarządzający, Stowarzyszenie Producentów Pieczywa, wiceprezes zarządu, Wyborowa Pernod Ricard, wiceprezes; Waldemar Topolski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, Andrzej Szumowski,  Andrzej Gantner, Polska Federacja Producentów Żywności, Związek Pracodawców, wiceprezes zarządu, dyrektor generalny; Robert Kremser, Bisnode Sp. z o.o., dyrektor ds. rozwoju; Adam Mokrysz, Mokate SA,prezes zarządu;  Małgorzata Cebelińska, SM Mlekpol, dyrektor handlu; : W debacie Made in Poland udział wzięli

 

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe