Hala Kultury rozpocznie funkcjonowanie w kwietniu 2020 roku - [WIDEO] 

  • 15.11.2019, 10:15 (aktualizacja 16.11.2019, 08:15)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Hala Kultury rozpocznie funkcjonowanie w kwietniu 2020 roku - [WIDEO]
Na poziomie 88 procent szacowany jest aktualny stan zaawansowania przebudowy zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury. Obiekt po realizacji będzie otwarty 6 dni w tygodniu minimum przez 8 godzin na dobę, w tym co najmniej 2 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych. Jego oficjalne otwarcie planowane jest w kwietniu przyszłego roku. W czwartkowe (14.11) południe wspólnie z dziennikarzami inwestycję wizytowali prezydent Mariusz Chrzanowski i jego zastępca Andrzej Garlicki.

„Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży wraz z jej wyposażeniem” realizowana jest z dofinansowaniem z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. – Środki w wysokości prawie 10 mln zł pozyskaliśmy w 2017 roku, a budowę rozpoczęliśmy wiosną 2018 r. i chcemy ją zakończyć w połowie marca 2020 r. – przypomniał prezydent Mariusz Chrzanowski informując, że w ramach otwarcia obiektu planowany jest trzydniowy cykl wydarzeń kulturalno – rozrywkowych. - Skala wydarzeń, które będą się tu odbywały jest ogromna. Dlatego angażujemy wszystkie instytucje kultury, stowarzyszenia, młodzież, seniorów i na pewno każdy będzie chciał podczas otwarcia pokazać coś wyjątkowego – wyjaśniał prezydent Mariusz Chrzanowski.Po zakończeniu prac oferta kulturalno – edukacyjna obiektu skierowana zostanie do zróżnicowanej grupy odbiorców: dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych, grup defaworyzowanych. Część wydarzeń, które mają odbywać się na jego terenie będzie bezpłatna, jak na przykład wystawy, spotkania plenerowe, ale będą też imprezy biletowane.

W Hali Kultury będzie podejmowana współpraca także z placówkami artystycznymi z krajów nadbałtyckich i Białorusi. - Będziemy starali się angażować tamtejszą Polonię oraz akcentować położenie Łomży. Zapraszane będą całe grupy, aby pracowały nad spektaklami, wystawami, realizacjami muzycznymi. Szczególnym polem działania powinna być tu współpraca z teatrami amatorskimi – mówił prezydent Łomży, podkreślając prowadzenie cyklicznej działalności teatralnej adresowanej do młodzieży i dorosłych.

Hala Kultury powinna stanowić także ważny element na mapie muzycznej miasta. - Nie ma w Łomży sali, w której można przeprowadzić koncerty, w których uczestniczy się na stojąco, a taką salą tutaj będziemy dysponowali. Ponadto wielkość sceny, poprzez jej modułowanie, można będzie ustawić odpowiednio do potrzeb – poinformował zastępca prezydenta Andrzej Garlicki.

W obiekcie znajdzie się też sala multimedialna, która  będzie stanowiła innowacyjne miejsce służące różnym formom aktywności twórczej dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym jej celem będzie inspirowanie twórczości, promocja nowych wartościowych zjawisk artystycznych, popularyzacja i wspieranie rozwoju nowych metod edukacji kulturalnej oraz kreowanie wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, we współdziałaniu z instytucjami kultury, instytucjami oświaty oraz twórcami, edukatorami i menadżerami sztuki.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe