Kronika Województwa Podlaskiego odc.591 - [VIDEO]

  • 18.11.2019, 11:49 (aktualizacja 18.11.2019, 12:30)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego odc.591 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim

 

KOLEKCJA ZDJĘĆ ZDZISŁAWA ZAREMBY

Muzeum Historyczne w Białymstoku jest właścicielem wyjątkowej kolekcji zdjęć. To zbiór 12 tysięcy fotografii wykonanych przez fotoreportera Zdzisława Zarembę. W znacznej części prezentują one Białystok i Podlasie z lat 70-tych XX w.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zakupiło do tej pory 12.000 negatywów Zdzisława Zaremby. Docelowo kolekcja będzie liczyła ponad 20.000 kadrów dokumentujących życie Białegostoku i regionu na przestrzeni blisko czterech dekad, począwszy od lat 50. XX w.

 

 

ŚWIĘTUJEMY RAZEM 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta oraz Okręg Podlaski Polskiego Związku Niewidomych to trzy instytucje, które zaangażowały się  realizację projektu, upamiętniającego 100-rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki niemu powstanie przedstawienie z udziałem młodzieży oraz osób niewidomych i niedowidzących.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Wsparcia na realizację projektu udzielił także Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

 

DOFINANSOWANIE DLA SZKÓŁ

Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku oraz Policealna Szkoła Administracji otrzymały ponad milion złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Umowy o dofinansowanie podpisał marszałek Artur Kosicki oraz Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Zespół Szkół Mechanicznych zrealizuje projekt "Mechaniak - Przyszłość Jest Tu I Teraz", którego głównym celem będzie rozwinięcie i podniesienie kompetencji zawodowych oraz zdobycie wiedzy praktycznej i doświadczenia przez 154 uczniów, a także aktualizacja kompetencji zawodowych 17 nauczycieli.

"Policealna Szkoła Administracji Akademia Sukcesu w Białymstoku" otrzyma pomoc w kształceniu 154 słuchaczy z kierunków florysta, technik usług kosmetycznych, technik rachunkowości oraz opiekun medyczny.

Całkowity koszt projektu Zespołu Szkół Mechanicznych to 409 tys. zł. Dofinansowanie z RPOWP wyniesie 388 tys. Inwestycji Policealnej Szkoły Administracji to 796 tys. zł, a 736 tysięcy to kwota dofinansowania.

 

 „NIEPODLEGŁA DO HYMNU”

11 listopada obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby upamiętnić to wydarzenie mieszkańcy Białegostoku i regionu wspólnie odśpiewali hymn narodowy. W uroczystości, które odbyła się przed białostockim Ratuszem, wziął m. in. udział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Akcji „Niepodległa do hymnu”! to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane rok temu na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomysłodawcy akcji – Biuro Programu „Niepodległa” - chcą przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi I sąsiadami.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe