Jedwabne 1941. Powrót tematu

  • 19.11.2019, 15:30 (aktualizacja 19.11.2019, 15:45)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Jedwabne 1941. Powrót tematu
Tym razem sprawą tragedii w Jedwabnem, gdzie 10 lipca 1941 roku wymordowanych zostało kilkuset żydowskich mieszkańców miasteczka i okolic, zajmują się dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński, major ABW Tomasz Budzyński oraz dr Ewa Kurek. Wszyscy sygnują wchodzącą na rynek książkę „Powrót do Jedwabnego”.

„Historia, którą pokazujemy, odsłania opatrzone klauzulą tajności fakty dotyczące relacji polsko - żydowskich, sięgające do mrocznego świata wielkiej polityki i międzynarodowej finansjery. To historia niezwykła i niepokojąca, demaskująca kulisy prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Holokaust długofalowej mistyfikacji zmierzającej do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń - i nie tylko. Niewielu wierzy, że ta historia może skończyć się dobrze. Starannie zweryfikowany, a zarazem wyglądający, jak thriller polityczny, zapis wielkiej gry, mechanizmów manipulacji i kłamstw, dla których fundamentem stała się zbrodnia w Jedwabnem, a paliwem Justice Uncompensated Survivors Today - ustawa 447. W tej rozgrywce nie chodzi o następne kadencje - ale następne pokolenia” - piszą autorzy 

Jak czytamy na stronie sumlinski.com.pl, „kulminacyjna praca dziennikarza śledczego Wojciecha Sumlińskiego, majora ABW Tomasza Budzyńskiego i dr Ewy Kurek, opowiadająca prawdę uznaną za zbyt prawdziwą, by o niej opowiadać, której wpływ na rzeczywistość przekracza wyobrażenie wielu z nas.

Wpisowi towarzyszą słowa Abrahama Lincolna: „Można oszukiwać wszystkich jakiś czas, a niektórych cały czas, ale nie można oszukiwać wszystkich cały czas”. Książka ukaże się 25 listopada. 

Prezentujemy analizę oficjalnych ustaleń Instytutu Pamięci Narodowej na temat zbrodni w Jedwabnem autorstwa Marka Kamińskiego.  < ---- kliknij 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wojtek780412
wojtek780412 27.12.2019, 16:54
Jak dajecie link to byłoby dobrze,żeby działał (łączył)....

Pozostałe