Pracują dla dobra wspólnego [FOTO]

  • 21.11.2019, 09:35 (aktualizacja 21.11.2019, 09:46)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pracują dla dobra wspólnego [FOTO]
W Teatrze Narodowym w Warszawie odbyła się IV Edycja Nagrody “Dla Dobra Wspólnego”. Nagrody ustanowionej przez prezydenta, by doceniać i pokazywać postawy budujące wspólnotę obywatelską. Wśród nominowanych do prezydenckiej nagrody był łomżanin Sebastian Jaworowski.

Sebastian Jaworowski pełni funkcję prezesa Fundacji „L”, Towarzystwa Biznesowego Łomżyńskiego i Towarzystwa Biznesowego Wileńskiego. Jest też współwłaścicielem sieci szkół językowych Linguo w Łomży. Zasiada w Podlaskiej Radzie Działalności Pożytku Publicznego jako przedstawiciel organizacji pozarządowych.

Nominację otrzymał w kategorii Człowiek, za współpracę z lokalną społecznością oraz wspieranie jej w zakresie edukacji i promocji zdrowego trybu życia. Laureatką nagrody w tej kategorii została Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa).

Prezydent gratulując laureatom i nominowanym do nagrody podkreślał, że działalność dla dobra wspólnego to najbardziej szlachetny rodzaj polityki.

- Bo polityka to nic innego jak rozsądna, rozumna troska o dobro wspólne – mówił Andrzej Duda.

Podczas uroczystości województwo podlaskie reprezentowali wicemarszałek Marek Olbryś, pełnomocnik ds. organizacji pozarządowych Katarzyna Ancipuk, Aneta Narel z Podlaskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego ( PRDPP) i łomżanin Sebastian Jaworowski, jeden z nominowanych w tegorocznej edycji Nagrody „Dla Dobra Wspólnego”.

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” promuje postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego. Celem jej jest wzmocnienie Rzeczypospolitej poprzez kreowanie patriotycznych postaw, wspieranie idei budowy społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie świadomości obywatelskiej, solidarności oraz budowanie kapitału społecznego, a także zachęcanie obywateli do czynnego uczestnictwa obywatelskiego i podejmowania aktywności na rzecz dobra wspólnego.

Nagrody zostały przyznane w kilku kategoriach: Człowiek-lider, Instytucja-organizacja, Dzieło, przedsięwzięcie-projekt. Kapituła przyznaje również Nagrodę Specjalną im. Piotra Pawłowskiego - w tym roku otrzymała ją Ewa Błaszczyk, założycielka kliniki „Budzik” i Prezes Fundacji „Akogo?”.

A oto wszyscy tegoroczni laureaci:

♦ w kategorii: CZŁOWIEK

Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa)

♦ w kategorii: INSTYTUCJA

Fundacja SPINA – pomoc dzieciom z rozszczepem kręgosłupa (Katowice)

♦ w kategorii: DZIEŁO

Café Równik – klubokawiarnia w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną (Wrocław)


♦ NAGRODA SPECJALNA:

Ewa Błaszczyk – założycielka kliniki „Budzik”, Prezes Fundacji „Akogo?”

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe