Łomżyńscy Filharmonicy ponownie nominowani do International Classical Music Awards

  • 21.11.2019, 11:57 (aktualizacja 21.11.2019, 12:06)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyńscy Filharmonicy ponownie nominowani do International Classical Music Awards
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży ma już na swoim koncie wymarzonego Fryderyka, pięć nominacji do tej polskiej nagrody muzycznej oraz jedną – do International Classical Music Awards. Do swoich osiągnięć właśnie może dopisać kolejną nominację w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie.

Nagrodzona FRYDERYKIEM 2019 płyta „Polish Contemporary Concertos” zawiera kompozycje Marcina Błażewicza, Pawła Łukaszewskiego i Sławomira Czarneckiego, które wykonują wybitni polscy soliści: gitarzysta Marcin Dylla, saksofonista Paweł Gusnar, skrzypek Jakub Jakowicz i wiolonczelista Tomasz Strahl.

– Wśród tegorocznych nominacji nasza Filharmonia znalazła się w jednej kategorii w prestiżowym gronie z  Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach i Polską Orkiestrą Sinfonią Iuventus im. Jerzego Semkowa, ale także z Oslo Philharmonic Orchestra, Orchestre Symphonique de Montréal czy słynną Los Angeles Philharmonic z legendarnym wiolonczelistą Yo-Yo Ma jako solistą – podkreśla Jan Miłosz Zarzycki.

W gronie nominowanych do tej prestiżowej nagrody poprzednich latach znaleźli się artyści znani łomżyńskim melomanom jak pianista Eugen Indjic, skrzypek Konstanty Andrzej Kulka, finalista Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego pianista Szymon Nehring oraz Krzysztof Penderecki.

International Classical Music Awards (ICMA) jest prestiżowym międzynarodowym konkursem muzycznym, wcześniej znanym pod nazwą MIDEM Classical Awards. Nominacje i nagrody przyznaje międzynarodowe jury składające się z krytyków renomowanych muzycznych czasopism, radia, telewizji oraz portali internetowych z niemal wszystkich krajów Europy.

Warto podkreślić, że jest to już druga nominacja Łomżyńskich Filharmoników do tej prestiżowej nagrody. Pierwszą, w 2018 roku, otrzymała płyta „Flute Reflection" nagrana wspólnie ze światowej klasy flecistami Łukaszem Długoszem oraz Agatą Kielar-Długosz.

Magdalena Goc

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe