Patriotyzm z muzycznym i poetyckim obliczem

  • 21.11.2019, 12:09 (aktualizacja 21.11.2019, 12:18)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Patriotyzm z muzycznym i poetyckim obliczem
Po raz 13. III Liceum Ogólnokształcące w Łomży zaprosiło dzieci i młodzież z całego województwa do udziału w Konkursie Poezji i Piosenki Patriotycznej "Polska to My".

- Było trochę mniej niż zwykle uczestników ze szkół podstawowych. Z liceów zgłosiła się podobna liczba wykonawców co zawsze - mówi jedna z organizatorek Lidia Choińska.

Jak dodaje, młodzież i jej opiekunowie postarali się jak zawsze zaskoczyć repertuarem. Unikalnymi tekstami i kompozycjami albo oryginalnymi interpretacjami znanych utworów.

Nagrody rozdawane przez dyrektor III LO Grażynę Chodnicką  powędrowały do: Oliwii Moczydłowskiej z Zambrowa, która zwyciężyła w kategorii piosenek w starszej grupie wiekowej. Druga w tej rywalizacji była Izabela Anna  Wyszyńska z Białegostoku, a trzecie miejsce podzieliły Anna Maria Wrona z Białegostoku, Monika Baranowska z III LO w Łomży i Martyna Truskolaska z ZSEiO nr 6 w Łomży. Wyróżnienia zdobyli: Franciszek Przybylski z Łomży, Aleksandra Wojno z Zambrowa, Błażej Czarnecki z Augustowa oraz akompaniator  Serafin Skowroński z Białegostoku.

Wśród młodszych wokalistów jury przyznało tylko wyróżnienia: Kamili Jabłońskiej z Kolna i Lidii Czajkowskiej z Zambrowa. 

W recytatorskiej części konkursu  w starszej grupie wiekowej wygrał Mateusz Olszewski z Augustowa. Druga nagroda trafiła do Zuzanny Sawickiej z Białegostoku, a trzecia - do Karoliny Kuryło z Augustowa. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Bieniek z Łomży, Karolina Kraujutowicz i Bartłomiej Chmielewski, oboje z Niećkowa.

Laureaci w młodszej grupie to: Damian Modzelewski z Wygody (I miejsce), Maja Markowska z Białegostoku (II) i Weronika Łada z Łomży, a wyróżnienie zdobyła Aleksandra Grygoruk z Białegostoku.                  

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe