Można szybciej na S8

  • 21.11.2019, 12:42 (aktualizacja 21.11.2019, 12:46)
  • narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku
Można szybciej na S8
Zdjęliśmy wszystkie ograniczenia prędkości do 100 km/h na drodze S8 Wyszków – Ostrów Mazowiecka - informuje Rafała Malinowski z białostockiego oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatni odcinek, na którym obowiązywały - od węzła Poręba do Ostrowi Mazowieckiej - zyskał właśnie pełen standard drogi ekspresowej i auta osobowe mogą tam jechać 120 km/h.

Ograniczenia prędkości wynikały z tego, że droga udostępniona kierowcom jesienią ubiegłego roku, nie w pełni spełniała wymagania w zakresie właściwości przeciwpoślizgowych, które zostały określone w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Dotyczyło to dwóch odcinków z nawierzchnią z betonu cementowego: Wyszków – Poręba i Poręba - Ostrów Mazowiecka.

GDDKiA zobowiązała wykonawców do przeprowadzenia dodatkowych zabiegów poprawiających te właściwości. Roboty zostały wykonane, i najpierw na odcinku Wyszków – Poręba, a zaraz potem na odcinku Poręba – Ostrów Mazowiecka, uzyskano wymagane parametry przeciwpoślizgowe.

W związku z tym zostały usunięte znaki ograniczające prędkość do 100 km/h i przywrócone symbole drogi ekspresowej S8.

 

narew.info|Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe