Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 107 - [VIDEO]

  • 24.11.2019, 14:51 (aktualizacja 24.11.2019, 14:59)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 107 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Jest projekt budżetu Mazowsza na 2020 rok

Przyszły rok zapowiada się rekordowo pod względem wydatków. 3 miliony 700 tysięcy złotych, w tym aż ponad milion 100 tysięcy złotych na inwestycje. Niestety, blisko 600 milionów Mazowsze musi przeznaczyć na “janosikowe”. Podczas ostatnich obrad sejmiku  odbyło się pierwsze czytanie budżetu na 2020 rok. 

 

Szkoła Muzyczna w Siennie będzie rozbudowana

W Szkole Muzycznej I stopnia w Siennie kształci się 96 uczniów w sześciu oddziałach: trzech dziecięcych i trzech młodzieżowych. Obecnie placówka funkcjonuje w prowizorycznych warunkach. Dla jej potrzeb przystosowano sale lekcyjne w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Samorząd lokalny długo zabiegał o pomoc finansową na rozbudowę szkoły, również w ministerstwie, skąd jednak uzyskał skromne wsparcie. Uznając, że nowoczesna szkoła muzyczna tej wspaniałej, utalentowanej młodzieży z Sienna jest bezwzględnie potrzebna, pomóc postanowił samorząd województwa mazowieckiego udzielając wsparcia na rozbudowę placówki. 

 

 

 Licealiści i studenci z Mazowsza debatują o samorządzie

Jakub narazie działa w samorządzie szkolnym. Jest przewodniczącym. Jednak już zastanawia się nad swoją przyszłością i jak przyznaje, widzi w niej działalność w samorządzie terytorialnym. Na debatę organizowaną przez samorząd województwa mazowieckiego oraz Politechnikę Warszawską pod hasłem “Różnę wymiary samorządu” przyjechał, bo twierdzi, że takie spotkania są doskonałym forum wymiany wiedzy i doświadczenia. 

Druhowie z Wysokina i Kostrzyna ze wsparciem

Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokinie działa od 66 lat. Po przebudowie w 1972 roku jednostka otrzymała swój pierwszy samochód gaśniczy, którym był pojazd marki „Żuk”. Obecnie na wyposażeniu jednostki są m.in. dwa Stary, z czego jeden należy do najstarszych samochodów pożarniczych w Polsce, ciągle biorących udział w działaniach ratowniczych. Auto ma ponad 51 lat. I choć wciąż radzi sobie z gaszeniem pożarów lasów, gdzie dojazd niejednokrotnie jest bardzo utrudniony to niezbędna jest wymiana floty, by strażacy sprawnie i bezpiecznie mogli nieść pomoc. Dlatego radni województwa zdecydowali o wsparciu druhów z powiatu przysuskiego. 

Samorząd województwa mazowieckiego rusza z akcją “Jesteś widoczny-jesteś bezpieczny”! 

5 lat temu zmieniły się przepisy – każdy pieszy poruszający się po drodze po zmroku poza obszarem zabudowanym musi mieć elementy odblaskowe, które ułatwią jego widoczność. Aby zwiększyć bezpieczeństwo mazowszan, samorząd województwa ruszył wówczas z edukującą dorosłych i dzieci. Mowa o akcji “Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. W płockim Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego odbyła się inaguracja kolejnej edycji. W tym roku szkolnym udział w niej weźmie ponad 5,5 tysiąca dzieci z subregionu płockiego.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe