PWSIiP nagrodzona w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy

  • 23.11.2019, 15:27 (aktualizacja 23.11.2019, 15:35)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
PWSIiP nagrodzona w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy PWSIiP w Łomży
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zajęła III miejsce w regionalnym konkursie Państwowej Inspekcji Pracy „Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej”. Uczelnia łomżyńska oceniana była w gronie podlaskich firm, które zatrudniają więcej niż 250 osób. Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku nagrodził laureatów konkursu podczas uroczystej gali w Centrum „Astoria”.

Na stronie internetowej Państwowej Inspekcji Pracy możemy przeczytać o idei konkursu: „Pomysł tego konkursu zrodził się już blisko ćwierć wieku temu, kiedy Państwowa Inspekcja Pracy startowała z pierwszą edycją, główną ideą instytucji było zaszczepienie wśród przedsiębiorców ducha rywalizacji nieco innej, niż wymagała od nich typowa, codzienna, ekonomiczna gra rynkowa. Chodziło o to, aby zaczęli rywalizować w ramach standardów warunków pracy, gdzie stawką jest zdrowie, a często także życie pracowników. Główny Inspektor Pracy podjął decyzję, że inspekcja będzie nie tylko uczyć, ale także nagradzać i promować tych, którzy tworzą bezpieczne i ergonomiczne miejsca pracy. Dzisiaj konkurs jest nie tylko szansą zdobycia nagrody, ale przede wszystkim stanowi motywację dla dalszego rozwoju każdej firmy także w kierunku stałego monitorowania i poprawy warunków pracy”.

Ze względu na zróżnicowanie zakładów pod kątem wielkości zatrudnienia, charakteru produkcji i skali problemów związanych z ochroną pracy, pracodawcy byli oceniani w trzech kategoriach: do 50, od 51 do 250 i powyżej 250 pracowników.

Regionalni zwycięzcy konkursu powalczą o najwyższe laury w ogólnopolskim finale.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe