Za nami weekend pełen tańca [FOTO]

  • 24.11.2019, 21:21 (aktualizacja 27.11.2019, 09:05)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Za nami weekend pełen tańca [FOTO]
Dzieci, młodzież, rodzice, instruktorzy oraz widzowie szczelnie wypełniali przez dwa dni halę sportową w Piątnicy. Kolejny raz Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego i Klub Tańca Towarzyskiego AKAT działający przy Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży zorganizowali XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sportowego.

W tym roku to już dwudziesta trzecia edycja tej cieszącej się w środowisku lokalnym, województwie podlaskim i regionie północno-wschodnim, dużą popularnością imprezy tanecznej dla dzieci i młodzieży, odbywająca się rokrocznie w Hali Sportowej w Piątnicy.

Ze względu na bardzo dobre opinie za dotychczasową wzorową organizację imprezy obecna edycja turnieju zyskała wyższą rangę i organizowana była jako impreza dwudniowa z okazji jubileuszu 30-lecia działalności KTT AKAT.

W XXIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Sportowego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża wystąpiły pary taneczne tańca towarzyskiego sportowego z całej Polski z klas tanecznych od E do A.

Pierwszego dnia - 23 listopada odbyła się XIV Dziecięca Gala Taneczna o Puchar Wójta Gminy Piątnica. Turniej rozpoczął się o godzinie 11.00 na którym reprezentowały się dzieci kategorii rekreacyjnych, natomiast o godzinie 17.00 Klub Tańca Towarzyskiego AKAT obchodził swój JUBILEUSZ 30 –lecia DZIAŁALNOŚCI. Podczas Jubileuszu zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne od par dziecięcych do par sportowych najwyższych klas tanecznych oraz dorosłych Miłośników Tańca. Na zakończenie Gali Jubileuszowej swoim pięknym wokalem uświetniła Jubileusz Agnieszka Żemek- Pawczyńska, a pary Klubu AKAT zatańczyły wspólną choreografię, następnie był tort, confetti oraz gratulacje od przyjaciół i ludzi związanych z klubem tańca towarzyskiego AKAT.

W drugim dniu 24 listopada odbyły się Mistrzostwa Podlaskiego Związku Tańca Sportowego oraz XXIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Łomżyńskiego i Prezydenta Miasta Łomża. I blok taneczny rozpoczęliśmy od godzin rannych a Galę wieczorną poprowadziła jurorka „Tańca z Gwiazdami” Iwona Pavlovic.

Podczas dwudniowego turnieju tańca przyjechało do Piątnicy ponad 300 par z całej polski, pary z klubu AKAT wytańczyły wspaniałe miejsca awansując do wyższych klas tanecznych oraz otrzymały tytułu Mistrzów i v-ce mistrzów Województwa Podlaskiego.



WYNIKI DZIECIĘCEJ GALI TANECZNEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY PIĄTNICA

KATEGORIA DO 7 LAT KLASA H

I miejsce Cieniewicz Hubert - Bartnicka Lena, Gradkowski Janusz - Wachuta Patrycja, Gwardiak Marcel - Gołaszewska Aleksandra,  Jemielity Igor - Kotlewska Maria, Mierzejewski Igor - Chludzińska Laura, Racis Marceli - Przyborowska Anna, Wądołewski Bartosz -Zielińska Amelia, Zabłocki Dominik - Wiktorzk Amelia, Zapert Wiktor
   - Poleszuk Lena, Zarzycki Alan - Dymnicka Zuzanna,


KATEGORIA SOLISTKI 8-9 LAT KLASA "H" 

I miejsce, Aleksandra Zapert, Weronika Mogielnicka

KATEGORIA SOLISTKI POW 11 LAT KLASA „G”

I miejsce Borawska Blanka, Borawska Nina, Chodorowska Olga, Chodorowska Olga, Kulikowska Aleksandra,

II miejsce, Nirwińska Liliana, Świderska Klaudia, Truchel Lena,  Zalewska Zofia, Żebrowska Lena

KATEGORIA SOLISTKI DO 11 LAT KLASA „G”
   I miejsce Kurpiewska Julia, Sawicka Magdalena, Tarka Amelia

   II miejsce Głębocka Maria , Taraszkowska Dorota

   III miejsce Korytkowska Liliana, Makarewicz Viktoria, Dołęga Maja

KATEGORIA 8-9 lat klasa H
   1 miejsce i Super Puchar Brzeziak Piotr - Chodorowska Olga, Gradkowski Adam - Mogielnicka Weronika, Lemański Kacper - Żebrowska Lena, Lemański Mikołaj - Domitrz Lena, Zalewski Artur - Żebrowska Gabriela
   2 miejsce Gronwald Marcel - Chojnowska Iga, Szczepkowski Alwin -Szczytkowska Nadia, Dębek Marcel - Nirwińska Liliana, Zapert Wiktor - Borowska Blanka, Racis Marceli - Truchel Lena,


KATEGORIA 8-9 lat klasa "G"

   2 miejsce Brzeziak Hubert - Stelmachowska Karolina

KATEGORIA 10-11 lat klasa "G" 
   1 miejsce Niedbała Dominik - Liżewska Maja
   2 miejsce Pielaszek Kacper - Grzymała Maja, Barzak Borys - Wachuta Patrycja
   3 miejsce Karwowski Gabriel - Cieśnicka Amelia, Truskolaski Wiktor -  Jankowska Lidia

KATEGORIA 10-11 lat klasa "F"
   1 miejsce I awans do klasy E Igor Darmetko -Wierzbowska Julia
   2 miejsce Cekała Wiktor - Horoszewska Joanna

KATEGORIA 12-13 lat klasa "H"
I miejsce Zabłocki Dawid - Zalewska Wiktoria

KATEGORIA 12-13 lat klasa "G"
   II miejsce Baczewski Hubert - Adamska Zuzanna,

KATEGORIA 12-13 lat klasa "F"
   1 miejsce Zakrzewski Paweł - Kusaj Julia Izabela
   5 miejsce Cwalina Alan - Wiśniewska Aleksandra
   6 miejsce Baczewski Hubert - Zebrowska Paulina

WYNIKI OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA SPORTOWEGO O PUCHAR MARSZAŁKA, STAROSTY I PREZYDENTA MIASTA ŁOMŻA

KATEGORIA 12-13 lat klasa "E"

   6 miejsce Kozikowski Sebastian - Jakacka Aleksandra

KATEGORIA 12-13 lat klasa "D"
   2 miejsce w stylu standardowym Sobczyński Łukasz - Sawko Aleksandra

 

   6 miejsce w stylu standardowym i 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Konopka Adam - Mańko Wiktoria

KATEGORIA 12-13 lat klasa "C"
I miejsce w stylu standardowym, 4 miejsce w stylu latynoamerykańskim Poleszuk Jakub Michał - Kuczewska Magdalena,
II miejsce w stylu standardowym, 7 miejsce w stylu latynoamerykańskim Kostecki Krystian - Filipkowska Gabriela
V miejsce w stylu standardowym, 6 miejsce w stylu latynoamerykańskim Tunkiewicz Kacper - Stańczyk Julia, 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Sobczyński Łukasz Sawko Aleksandra

KATEGORIA 14-15 lat klasa "D" 
1 miejsce w stylu standardowym i 3 miejsce w stylu latynoamerykańskim Bućko Adam - Zabora Kamila,
2 miejsce w stylu standardowym i 1 miejsce w stylu latynoamerykańskim Żebrowski Oskar - Kiersztan Amelia Maria
4 miejsce w stylu latynoamerykańskim Mieczkowski Maciej - Polkowska Maja
4 miejsce w stylu standardowym i 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Laskowski Grzegorz - Krynica Anna
7 miejsce w stylu standardowym Puławski Jakub - Domitrz Iga

KATEGORIA 14-15 lat klasa "C"
4 miejsce w stylu standardowym i 7 miejsce w stylu latynoamerykańskim Dawid Gutowski Izabela Czerwińska
6 miejsce w stylu standardowym i 4 miejsce w stylu latynoamerykańskim Wiktor Jezusek Julia Krynica

KATEGORIA powyżej 15 lat klasa D
2 miejsce w stylu latynoamerykańskim Konopka Andrzej - Agata Domańska

 

KATEGORIA pow.15 lat klasa "C"
1 miejsce w stylu latynoamerykańskim i awans do klasy Magdziak Rafał - Julia Kostecka

1 miejsce w stylu latynoamerykańskim Kodzis Krzysztof - Olender Julia

KATEGORIA pow.15 lat klasa "B"
2 miejsce w stylu standardowym Plona Patryk - Wiśniewska Nina
6 miejsce w stylu standardowym i 2 miejsce w stylu latynoamerykańskim Rafał Plona - Linda Filipkowska

KATEGORIA pow.15 lat klasa "A" 
1 miejsce w stylu latynoamerykańskim Chojnowski Bartosz - Dagmara Brulińska
3 miejsce w stylu standardowym i 5 miejsce w stylu latynoamerykańskim Radosław Walczyk - Aleksandra Czerwińska


WYNIKI MISTRZOSTWA PODLASKIEGO ZWIĄZKU TAŃCA SPORTOWEGO FTS

KATEGORIA DZIECI STARSZE OPEN ST:

2 miejsce Kochanowski Jan - Wysocka Natalia
3 miejsce Cekała Wiktor - Horoszewska Joanna
4 miejsce Darmetko Igor - Wierzbowska Julia

KATEGORIA DZIECI STARSZE OPEN LA:

2. miejsce Kochanowski Jan - Wysocka Natalia
3. miejsce Cekała Wiktor - Horoszewska Joanna
4. miejsce Darmetko Igor - Wierzbowska Julia

KATEGORIA JUNIORZY MŁODSI OPEN ST:
2 miejsce Kostecki Krystian - Filipkowska Gabriela
3 miejsce Poleszuk Jakub Michał - Kuczewska Magdalena
4 miejsce Tunkiewicz Kacper - Stańczyk Julia

KATEGORIA JUNIORZY MŁODSI OPEN LA:
2 miejsce Poleszuk Jakub Michał - Kuczewska Magdalena
3 miejsce Tunkiewicz Kacper - Stańczyk Julia
4 miejsce Sobczyński Łukasz - Sawko Aleksandra
5 miejsce Kostecki Krystian - Filipkowska Gabriela

KATEGORIA JUNIORZY STARSI OPEN ST:
2 miejsce Jezusek Wiktor - Krynica Julia
3 miejsce Gutowski Dawid - Czerwińska Izabela
5 miejsce Mieczkowski Maciej - Polkowska Maja

KATEGORIA JUNIORZY STARSI OPEN LA:
4 miejsce Jezusek Wiktor - Krynica Julia
2.Gutowski Dawid - Czerwińska Izabela

KATEGORIA MŁODZIEŻ OPEN ST:
2 miejsce Walczyk Radosław - Czerwińska Aleksandra
4 miejsce Ostrowski Gabriel - Wilimczyk Wiktoria

KATEGORIA MŁODZIEŻ OPEN LA:
3 miejsce Radosław Walczyk Czerwińska Aleksandra
4 miejsce Ostrowski Gabriel - Wilimczyk Wiktoria

KATEGORIA MŁODZIEŻ STARSZA OPEN ST:

3 miejsce Plona Rafał - Filipkowska Linda

KATEGORIA MŁODZIEŻ STARSZA OPEN LA:

2 miejsce Plona Rafał - Filipkowska Linda

KATEGORIA DOROŚLI OPEN ST:

2 miejsce Plona Patryk - Wiśniewska Nina

KATEGORIA DOROŚLI OPEN LA:

1 miejsce Chojnowski Bartosz Dagmara Brulińska

3 miejsce Plona Patryk Wiśniewska Nina

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe