„Budynek geodezji” w rękach PWSIiP

  • 25.11.2019, 15:16 (aktualizacja 25.11.2019, 15:21)
  • Tylko dobre informacje
„Budynek geodezji” w rękach PWSIiP
„Budynek geodezji”, czyli okazały ale i wymagający remontu biurowiec przy ulicy Akademickiej 20, został notarialnie przekazany Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przez samorząd województwa. – Otwiera to przed nami nowe możliwości związane z rozwojem naukowo-dydaktycznym – komentuje rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP.

Przypomnijmy: władze PWSIiP kadencji 2017-2020 zainicjowały starania o pozyskanie obiektu przy ul. Akademickiej 20. We wrześniu 2018 roku radni Sejmiku Województwa Podlaskiego podjęli jednomyślnie, na wniosek Zarządu Województwa Podlaskiego, uchwałę o przekazaniu „Państwówce” udziałów w tak zwanym „budynku geodezji”. To bliźniaczy biurowiec względem siedziby uczelni. – W sposób szczególny dziękuję obecnemu i poprzedniemu Zarządowi Województwa Podlaskiego, wszystkim Radnym Sejmiku minionej i obecnej kadencji za okazane nam zaufanie, partnerskie rozmowy i sfinalizowanie wszelkich ustaleń – mówi rektor PWSIiP i podkreśla, że przekazany obiekt znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie uczelni, jej podstawowego zaplecza naukowego, ma zaspokoić potrzeby lokalowe łomżyńskiej uczelni związane między innymi z rozwojem jednostek naukowo-dydaktycznych.

„Budynek geodezji” to trzeci obiekt przekazany łomżyńskiej uczelni przez samorząd województwa: w 2004 roku był to biurowiec zaadaptowany na siedzibę uczelni (ul. Akademicka 14), a w 2010 roku Policealna Szkoła Ochrony Zdrowia (zabytkowy obiekt zbudowany według projektu Józefa Nartowskiego, w latach 1886-1963 Szpital Świętego Ducha), w której obecnie działają dwa koronne „projekty” uczelni, czyli Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej. 

Ciekawostką jest, że w „budynku geodezji”, który w końcówce 2019 roku wzbogacił zasoby infrastrukturalne PWSIiP, w 2004 roku mieściło się gościnnie użyczone przez Wojciecha Polesińskiego (wówczas kierownik Gospodarstwa Pomocniczego Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych) niewielkie biuro organizacyjne uczelni. W nim „ojcowie założyciele” PWSIiP: rektor profesor Kazimierz Pieńkowski, prorektor profesor Andrzej Jordan i kanclerz Henryk Trojanowski, snuli ambitne plany rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. – W pewnym sensie wracamy do macierzy, do budynku, w którym krystalizowała się pierwotna wizja państwowej uczelni w Łomży – mówi dr hab. Dariusz Surowk, prof. PWSIiP.

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży kształci praktyków, współpracuje z samorządami i kadrą kierowniczą przedsiębiorstw. Uczelnia została powołana 22 czerwca 2004 roku. W rozporządzeniu Rady Ministrów podpisanym przez premiera Marka Belkę została określona Misja Uczelni – „tworzenie małych i średnich przedsiębiorstw”. W 2012 roku Senat Uczelni sformułował ja na nowo – „Kształcimy Praktyków”. W uczelni studiuje dwa tysiące żaków, a przez wszystkie lata działalności mury placówki opuściło blisko sześć tysięcy absolwentów.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe