Akademia przedszkolaka w PWSIiP - [VIDEO]

  • 26.11.2019, 10:35 (aktualizacja 26.11.2019, 16:23)
  • Tylko dobre informacje
Akademia przedszkolaka w PWSIiP - [VIDEO]
W PWSIiP odbyło się drugie spotkanie z cyklu Akademia Przedszkolaka. Tym razem najmłodsi żacy uczestniczyli w wydarzeniu pt. „Ludzie z różnych stron świata” zorganizowanym przez Dział Współpracy z Zagranicą i przez studentów programu Erasmus+. To była prawdziwa podróż dookoła świata!

 Tematem przewodnim była globalna różnorodność. „Oswajaliśmy” ją przedstawiając realia kulturowe 7 krajów, z których w obecnym roku akademickim przyjechali do "Państwówki" zagraniczni studenci i pracownicy.

 

 

Po odśpiewaniu hymnu Akademii Przedszkolaka, pracownicy Działu wraz z Przedszkolakami przyporządkowywali bohaterów przygotowanej prezentacji do konkretnych kontynentów. Następnie studenci z Hiszpanii nauczyli najmłodszych, jak tańczyć popularną Macarenę, a wraz ze studentami z Portugalii pokazali jak trenować triki piłkarskie.

Był też czas na poznanie kultury Włochów i zagranie w popularną w Turcja grę cüce- deve (tłum. dół-góra). Milton Correa, który na co dzień studiuje w Portugalii, a obecnie odbywa semestr nauki w łomżyńskiej Uczelni poprowadził bieg z jajkiem i łyżką – czyli zabawę popularną w Gambii, z której oryginalnie pochodzi.

Przedszkolaki miały okazję nauczyć się też kilku słów w języku arabskim od pochodzącego z Czadu Abdelhamida, który krótką lekcję poprowadził w całości w języku polskim. Pracownicy Działu opowiedzieli również kilka słów o Stanach Zjednoczonych, a wraz z Andreą Baumgartel, stypendystką prestiżowego programu Fulbright, która jest asystentką nauczyciela języka angielskiego (ETA) w Uczelni, studenci mieli okazję zatańczyć do piosenki „If you’re happy and you know it”.

Celem wydarzenia było pokazanie najmłodszym żakom, że wszyscy – pomimo różnic wynikających z pochodzenia i używanego języka – jesteśmy niezwykle podobni, odczuwamy radość z zabawy i pracy zespołowej. Jak zawsze, po skończeniu występów, znalazł się też czas na pamiątkowe zdjęcia. Studenci zapraszają już na następne spotkanie! Goodbye!

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe