Fałszywy "gazownik"! Nie daj się oszukać

  • 27.11.2019, 11:10
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Fałszywy "gazownik"! Nie daj się oszukać
Wizyta oszusta, który podał się za pracownika gazowni zakończyła się dla starszej pani utratą pieniędzy. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o ostrożność. awatar policja 112


Wczoraj, przed południem, do jednego z mieszkań na terenie miasta wszedł mężczyzna podając się za pracownika gazowni. Poinformował 79-letnią właścicielkę, że posiadacz kuchenki gazowej musi mieć przy butli zamontowany specjalny czujnik, za który trzeba zapłacić. Kobieta przekazała mężczyźnie 300 złotych. W zamian otrzymała pokwitowanie, na którym nie było pieczątki oraz żadnych danych identyfikujących firmę zlecającą montaż czy też jej pracownika. Zaniepokojona seniorka skontaktowała się z gazownią, gdzie usłyszała, że nikt nie był wysłany do jej mieszkania w takiej sprawie. Kobieta o oszustwie powiadomiła Policję.

Podobne zdarzenie policjanci odnotowali nieco później. Wówczas do drzwi mieszkania 70-latki zapukał mężczyzna również podając się za pracownika gazowni. Seniorka wpuściła nieznajomego do mieszkania. Fałszywy pracownik „sprawdził” kuchenkę, po czym poinformował kobietę, że musi założyć czujnik gazu. Oczywiście wcześniej dokonując odpowiedniej opłaty. Tym razem do przekazania pieniędzy nie doszło, gdyż kobieta najpierw skontaktowała się ze spółdzielnią, aby potwierdzić celowość wizyty rzekomego "gazownika".

POLICJA OSTRZEGA PRZED OSZUSTAMI I APELUJE O WYJĄTKOWĄ OSTROŻNOŚĆ!

• Nie otwierajcie Państwo drzwi bez sprawdzania, kto stoi po drugiej stronie!

• Nie wpuszczajcie Państwo do domu osób nieznajomych bez wcześniejszego upewnienia sie kim one są. Macie prawo do uzyskania danych osoby bądźmy jaka reprezentuje dana osoba pukająca do twoich drzwi!

• Nie przechowujcie Państwo w domu dużych kwot pieniędzy!

• Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym!

• Unikajcie Państwo podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli sprawa połączona jest z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłata zaliczki, ujawnieniem informacji czy okazaniem swoich oszczędności!

• Współdziałajcie Państwo z sąsiadami w zakresie wzajemnej ochrony i obserwacji mieszkań!

• Zgłaszajcie Państwo informacje o zauważonych, podejrzanych osobach, które pojawiły sie w Waszej klatce, mieszkaniu czy posesji!

Funkcjonariusze zwracają się także do osób młodych, aby przekazały wiedzę seniorom w swoich rodzinach. Świadomość mechanizmów działania oszustów może skutecznie zapobiegać tego rodzaju sytuacjom. W sytuacjach budzących jakiekolwiek podejrzenia, że mamy do czynienia z oszustem, należy jak najszybciej skontaktować się z Policją – 112.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe