Kronika Województwa Podlaskiego - odc.593 - [VIDEO]

  • 27.11.2019, 12:13 (aktualizacja 27.11.2019, 15:04)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego - odc.593 - [VIDEO]
Co dobrego w województwie podlaskim?

DOFINANSOWANIE E-USŁUG

Ponad 3 i pół miliona złotych dotacji otrzyma łącznie Powiat Sokólski i Gmina Sejny na projekty związane z wprowadzeniem e-usług dla mieszkańców. Umowy na ich realizację podpisał marszałek Artur Kosicki oraz Wiesława Burnos, członek zarządu województwa.

W ramach projektu Starostwo Powiatowe w Sokółce wdroży w urzędzie oraz swoich jednostkach organizacyjnych system 23 e-usług, zakupi niezbędny sprzęt, oprogramowanie oraz zrealizuje szkolenia dotyczące kompetencji cyfrowej. Wszystkie e-usługi dostępne będą na portalu połączonym z platformą e-PUAP. Gmina Sejny zakupi sprzęt i oprogramowanie oraz uruchomi 15 e-usług publicznych. Ponad 50 osób przejdzie szkolenia oraz zostanie objętych doradztwem. Dzięki projektowi miejscowe szkoły i przedszkola uzyskają dostęp do bezpłatnego Wi-Fi.

 

„AKT WOLI” – WYSTAWA W MUZEUM RZEŹBY ALFONSA KARNEGO

W Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku prezentowana jest wystawa prac studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W dużej mierze są to rzeźby dyplomowe będące uwieńczeniem kształcenia podczas studiów magisterskich i licencjackich na Wydziale Rzeźby w Pracowni prowadzonej przez profesora Adama Myjaka - wybitnego i cieszącego się ogromnym uznaniem artystę, pedagoga i wieloletniego Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawa w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku  prezentowana będzie do 15 grudnia.

 

INAUGURACJA KAMPANII PROMUJĄCEJ ZDROWY STYL ŻYCIA

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się spotkanie inaugurujące kampanię społeczną pod nazwą „Promocja zdrowego stylu życia w prewencji chorób cywilizacyjnych”. Jej organizatorem jest Podlaska Rada Działalności Pożytku Publicznego. W spotkaniu wziął m. in. udział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

Co trzeba zrobić, by cieszyć się zdrowiem?

10 grudnia odbędzie się kolejne spotkania w ramach kampanii. Jego tematem będą ćwiczenia rotacyjne w prewencji chorób układu ruchu.

 

INAUGURACJA III KADENCJI MŁODZIEŻOWEGO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

15 listopada odbyło się  posiedzenie inaugurujące III Kadencję Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Zasiada w nim 30 młodych radnych - wybranych spośród młodzieży zamieszkującej nasz region, uczęszczającej do szkół średnich i wyższych oraz pochodzącej z młodzieżowych rad działających na terenie województwa podlaskiego.

Przypomnijmy: celem Młodzieżowego Sejmiku jest między innymi edukacja i aktywizacja młodzieży szczególnie w zakresie życia obywatelskiego na terenie woj. podlaskiego, podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej struktur samorządowych i aktów prawa miejscowego oraz zasad funkcjonowania organów samorządu terytorialnego.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe