“Nasz” Vincent debiutuje

  • 28.11.2019, 14:24 (aktualizacja 28.11.2019, 14:31)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
“Nasz” Vincent debiutuje
“Mary’s Smile”, to wraz z “Awakening” utwory zwiastujące debiutancki album Vincenta, czyli pochodzącego z Łomży Marcina Wincenciaka. - Zapraszam Cię do tajemniczego świata, w którym możesz się zanurzyć wraz z dźwiękami delikatnego pianina i szumem starego radia – pisze na swojej stronie łomżyniak.

Marcin Wincenciak, ukrywający się pod pseudonimem Vincent swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat. To właśnie wtedy, w Państwowej Szkole Muzycznej w Łomży zaczął pobierać lekcję gry na fortepianie. Mało tego był aktywnym członkiem Studia Piosenki PopArt, działającym w Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, gdzie szlifował warsztat pod okiem Bernarda Karwowskiego. Łomże opuścił, by kontynuować przygodę z muzyką na Akademi Muzycznej w Gdańsku, na wydziale Wokalistyki Jazzowej. To tam powstawały pierwsze muzyczne pomysły, które stały się później częścią autorskiego projektu Marcina - Vincent. Jak mówi sam artysta, inspiruje go przede wszystkim natura i cisza. To w tych przestrzeniach Vincent pobudza do tworzenia swoją wyobraźnię.

Obecnie, jako Vincent ma na swoim koncie dwa autorskie utwory. Ten, rozpoczynający projekt, wypuszczony w sierpniu to “Awakening”.

- Utwór Vincenta to bardzo wdzięczny mariaż instrumentów akustycznych, z pierwszoplanowym fortepianem, i elektroniki tworzącej wciągającą energię. Oba te plany tworzą idealną przestrzeń dla poruszającego głosu wokalisty. Inspirację dla powstania utworu stanowiły rozważania na temat potrzeby codziennego odradzania się na nowo, przebudzenia się z letargu, w jaki wprowadza współczesny świat. Wobec wszechobecnego pędu, sztuczności i pewnej mechaniczności w funkcjonowaniu, rodzi się chęć organicznego działania, spojrzenia wewnątrz siebie, wypracowania swego rodzaju uważności – czytamy na stronie Seagull Ross, polskiej niezależnej wytwórni muzycznej założonej w Gdańsku z inicjatywy Macieja Milewskiego – producenta i songwritera znanego pod pseudonimem MaJLo.

 

 

Niedawno, bo 6 listopada ukazał się kolejny utwór. To “Mary’s Smile”.

 - Utwór Mary’s Smile’ autorstwa Vincenta. Kompletna produkcja Maciej Milewski. Wydawnictwo Seagull Ross. Obraz pięknie przedstawiony przez Klaudia Kuśnierz I Barbara Szczepanek ze spaced / studio graficzne. Traktuje o nieuchwytnej i pięknej Mary, która jest uosobieniem ideału przez poszukiwacza. On zaś w efekcie zlatuje w odległe głębiny rozpaczy, wcześniej eksplorując lokacje takie jak domek na plaży, ciemny las i opuszczone wesołe miasteczko. Całość utrzymana w malarskim klimacie – czytamy w mediach społecznościowych, na profilu Marcina.

 

 

Zarówno “Awakening”, jak i “Mary’s Smile”, to utwory zapowiadające debiutancki album Marcina, który mamy nadzieję ukaże się już niebawem.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vincu
Vincu 03.12.2019, 14:52
Brawo Vincent. Uważam , że dobry kierunek. Mi się podoba. A myślałeś o jakimś coverze...tak na szalony start np. coś Eltona J. np. Rocket Man? napewno byś to genialnie wyrzeźbił. pozdrawiam.

Pozostałe