Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 108 - [VIDEO]

  • 30.11.2019, 11:42 (aktualizacja 30.11.2019, 13:19)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 108 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Mazowsze wygrało w Trybunale Konstytucyjnym

samorządów długami szpitali jest niezgodne z konstytucją. Tak wynika z wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który stanął nie tylko po stronie prawa, ale i pacjentów. Trybunał Konstytucyjny zgodził się, że zmuszanie samorządów do pokrywania strat szpitali, to w istocie wyręczanie Narodowego Funduszu Zdrowia. Od wielu lat władze województwa zwracają uwagę na niedofinansowanie służby zdrowia przez NFZ i przerzucanie odpowiedzialności na samorządy. Strona rządowa ma 18 miesięcy na naprawienie niekonstytucyjnych przepisów. 

Pałac Zamoyskich w Bieżuniu odzyska dawny blask. Akt notarialny podpisany.

Zaniedbany przez lata zabytkowy Zespół Pałacowo-Parkowy w Bieżuniu odzyska dawną świetność. W niedalekiej przyszłości będzie tam tętnić życie muzealne, kulturalne, naukowe oraz turystyczne. Wszystko to dzięki Samorządowi Województwa Mazowieckiego, który zdecydował się dokonać zakupu zespołu.
 

 

Blisko 30 milionów na kolejne parkingi “Park &Ride”

Już w przyszłym roku na terenie Błonia, Grodziska Mazowieckiego, Michałowic, Milanówka, Piastowa, Pruszkowa, Sulejówka oraz Żyrardowa wybudowanych zostanie w sumie 12 parkingów typu „Parkuj i Jedź”. Powstaną też wiaty rowerowe, nowe zjazdy, skrzyżowania oraz chodniki. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty te otrzymają łącznie ponad 29 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. 
 

Trwa akcja “Jesteś widoczny,  jesteś bezpieczny”

Choć pozornie może wydawać się, że to nic nie znaczący kawałek plastiku, to w ogólnym rozrachunku może okazać się, że to właśnie on uratował niejedno ludzkie życie. O tym, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przypomina samorząd województwa mazowieckiego prowadząc kampanię „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Tym razem o najistotniejszych aspektach dotyczących pieszych poruszających się po drodze rozmawiano w Radomiu. 

 

 “Innowator Mazowsza” rozstrzygnięty 

Według Urszuli Piotrowskiej jej rozprawa doktorska porusza jedno z największych wyzwań współczesnej medycyny, jakim jest narastająca odporność drobnoustrojów na antybiotyki. Dlatego postanowiła zgłosić ją do XI edycji konkursu “Innowator Mazowsza”. Było warto! To właśnie do niej powędrowała I nagroda w kategorii innowacyjny naukowiec.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe