Rafał Pogorzelski blisko podium

  • 03.12.2019, 09:04 (aktualizacja 03.12.2019, 11:46)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Rafał Pogorzelski blisko podium
Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które zostały rozegnane w Kartuzach, Rafał Pogorzelski (LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) zajął czwarte miejsce przegrywając medal na ostatnim okrążeniu.

Jak informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec „Prefbetu”, dystans liczył osiem 1000 metrowych pętli o bardzo zróżnicowanym profilu crossowym.  - Trasa była ciężka z licznymi zbiegami i mocnymi podbiegami, przez co nie było mowy o przypadkowości, bo górki bardzo weryfikowały formę  i przygotowanie zawodników. Jak tylko zobaczyliśmy trasę, to się ucieszyliśmy bo na bardzo podobnych górkach trenowaliśmy w Starej Łomży nad rzeką. Rafał zajął czwarte miejsce ocierając się o podium, jednak tym razem nie jest to miejsce „najgorsze” dla sportowca, bo przed naszym zawodnikiem byli tylko trzej biegacze o 2 lata starsi i miejmy nadzieję, że za rok będzie duża szansa na medal. Sukces jest tym większy, że Rafał w tym roku wrócił po ciężkiej kontuzji pęknięcia kości i jest to jego najlepszy tegoroczny występ. Nasz lekkoatleta na początku biegł na 6-7ym miejscu sukcesywnie się przesuwając do przodu, po sześciu kilometrach jak sam mówi sądził, że będzie medal, jednak na ostatnim okrążeniu miejscowy zawodnik zachował więcej siły i wywalczył trzecią lokatę relacjonuje Andrzej Korytkowski.

Rafał Pogorzelski  to pięciokrotny medalista mistrzostw Polski, 6. zawodnik Mistrzostw Europy Juniorów młodszych i członek zaplecza kadry narodowej. Rafał to absolwent Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży i student II roku robotyki w Łomżyńskim PWSIiP.

1.Boratyński Dariusz  (rocznik 97, KS AZS AWF WROCŁAW) - 26.09

2.Kaczor Mateusz (97, RLTL ZTE RADOM)  -  26.38

3.Serkowski Wojciech (97, GKS ŻUKOWO) -  27.01

4.Pogorzelski Rafał  (99, „PREFBET ŚNIADOWO” ŁOMŻA) - 27.10

5. Mutwil Oliwier (99, CKS BUDOWLANI CZĘSTOCHOWA) - 27.12

6. Żygenda Krzysztof  (97, LKS ZORZA GDYNIA)  - 27.51

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe