Blask świątecznego oczekiwania

  • 03.12.2019, 12:52
  • Red
Blask świątecznego oczekiwania
Blisko 12-metrowa choinka w kształcie stożka i niepowtarzalna świetlna fontanna już wkrótce rozjaśnią Łomżę – informuje Urząd Miejski. Tymczasem do miasta powracają już: uwielbiany przez mieszkańców miś Łomżatek i Mikołaj-motocyklista. Świąteczne iluminacje już za moment rozbłysną w naszym mieście, bo właśnie trwa ich instalacja.

Tej zimy świetlną metamorfozę przejdzie nie tylko łomżyńska Starówka. Do dobrze znanych już atrakcji dołączą kolejne. Najmłodszych, ale nie tylko, z pewnością ucieszy montowany kolorowy pociąg czy cukierkowa chatka, idealna do snucia zimowych opowieści. Nie zabraknie też Mikołaja na motorze, który podobnie jak rok temu zaparkuje swój pojazd na Starym Rynku i zaprosi wszystkich do wspólnego pamiątkowego zdjęcia na czerwonej kanapie z choinką w tle. Zarówno mieszkańców, jak i turystów, z pewnością ucieszy też widok uwielbianego misia Łomżatka. Zdjęcie z nim to już tradycja. A kto choć raz chciałby dostać skrzydeł, będzie mógł tego dokonać w Parku Jana Pawła II, gdzie w tym roku stanie dekoracja w formie anielskiego atrybutu.

Co jeszcze pojawi się w gwiazdkowej odsłonie Łomży? Absolutną nowością będzie blisko 12-metrowa choinka, w kształcie spiralnego stożka z wielką, złotą gwiazdą na czubku. Tuż obok niej stanie 4,5-metrowa świetlna – wyglądająca jak zamrożona – fontanna. Te imponujące dekoracje w parku im. Jana Pawła II, będą się mienić tysiącami ledowych świateł w odcieniu ciepłej i zimnej bieli.

- Świetlne dekoracje to nie tylko wyjątkowe ozdoby. Taka przemiana miasta daje mieszkańcom powód do wyjścia z domu i celebrowania świątecznego czasu spędzanego razem z najbliższymi – mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. – Łomża po raz kolejny udowadnia, że świąteczne iluminacje mogą być uszyte na miarę danej przestrzeni. Do zupełnie klasycznych dekoracji, nasi projektanci dodali elementy zrealizowane z poczuciem humoru i lekkością – dodaje Karol Bas z firmy Multidekor, która przygotowała i wykonała koncepcję zimowej iluminacji Łomży.

Multidekor to polska firma, która jest liderem na rynku zimowych iluminacji i dekoracji świątecznych. Ma na swoim koncie ponad tysiąc realizacji dla miast i prestiżowych galerii handlowych w Polsce i na świecie, w tym w Moskwie, Paryżu, Madrycie, Mediolanie czy Londynie. Jest autorem koncepcji i wykonawcą Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie oraz Parku Oliwskiego w Gdańsku. Od lat rozświetla też Warszawę, Łódź czy Kraków. Zimową iluminację w Łomży będzie można podziwiać od początku grudnia 2019 do końca stycznia 2020 r.

red_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe