W hołdzie prawnikowi

  • 04.12.2019, 03:38 (aktualizacja 05.12.2019, 14:01)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
W hołdzie prawnikowi
"Bohdan Winiarski mąż stanu, wybitny prawnik, uczony, syn Ziemi Łomżyńskiej" - tak określiła Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży temat konferencji popularno - naukowej z okazji 135 rocznicy urodzin i 50 rocznicy śmierci autora książki "Nad Pissą, Wissą i Narwią"

Dwudniowy cykl wydarzeń rozpoczął koncert w hołdzie Bohdanowi Winiarskiemu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży w Muzeum Diecezjalnym w Łomży.

Głównym dniem konferencji jest środa. O godz. 8:00  rozpocznie się Msza święta w Katedrze Łomżyńskiej w intencji Bohdana Winiarskiego, a po jej zakończeniu uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem przy ul. Dwornej.

Potem przeniosą się do siedziby PWSIiP przy ul. Akademickiej, gdzie o godz. 9:30 gości powitają rektor uczelni Dariusz Surowik oraz dziekan Krystyna Leszczewska, a później rozpocznie się seria wystąpień. Biogram prof. Bohdana Winiarskiego przedstawi Tomasz Szymański z Muzeum Przyrody – Dworu Lutosławskich w Drozdowie. O różnych aspektach biografii i dorobku znakomitego prawnika mówić będą Krzysztof Wielecki z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Tadeusz Gadkowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Jarosław Matysiak z Polskiej Akademii Nauk, Archiwum w Warszawie Oddział w Poznaniu,  Małgorzata Frąckiewicz z Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, Tadeusz Kowalewski  z PWSIiP.  

W czasie konferencji można nabyć publikację TPZŁ Bohdan Winiarski, „Nad Pissą, Wissą i Narwią. Podróż sentymentalna”.  

Organizatorami są: Zakład Pracy Socjalnej, Zakład Administracji, Zakład Prawa Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży,  Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów w Łomży, Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Łomży, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży, Duszpasterstwo Prawników Diecezji Łomżyńskiej.  I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łomży,  II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży,  III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży,   Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Łomży, Muzeum Diecezjalne w Łomży.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe