Łomżyńska Era Nowych Kobiet [FOTO]

  • 04.12.2019, 09:44 (aktualizacja 04.12.2019, 10:04)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomżyńska Era Nowych Kobiet [FOTO]
Era Nowych Kobiet to projekt ogólnopolski, którego założycielem jest Joanna Przetakiewicz. Zamiarem jest tworzenie mikrospołeczności na terenie całego kraju, w których kobiety będą się wspierać i motywować do działania. Obecnie jest to najdynamiczniej rozwijający się kobiecy ruch w Polsce. Oparty na dobrej woli, a nie obowiązkach. Nie ma dnia, żeby nie odbyło się spotkanie w ramach projektu. Codziennie przyłącza się do niego kilkaset nowych członkiń. Projekt oficjalnie rozpoczął działalność także w Łomży.

W ramach projektu kobiety biorą udział we wspólnych spotkaniach, na których nawiązują relacje, motywują się, wspierają i uzupełniają, gdyż jak twierdzą uczestniczki Ery Nowych Kobiet każda z nich może dać coś od siebie.

- Chcemy połączyć panie z różnych środowisk, bez względy na wiek czy też zawód. Era Nowych Kobiet jest miejscem dla wszystkich. Jedyną zasadą jest „nie oceniaj, a doceniaj” - wyjaśnia Małgorzata Demczuk – Gutowska, liderka łomżyńskiej grupy.

W Łomży Era nowych Kobiet rozpoczęła swoją działalność w listopadzie i już odbyły się dwa spotkania. Dlaczego uruchomiono projekt w Łomży?

- Spodobała mi się idea. Generalnie takie idee łączące, gdzie można wymieniać myśli i wspólnie działać są mi bliskie. Wychodzę z założenia, że szczęściu trzeba pomagać, więc postanowiłam nie czekać i zgłosiłam swoją osobę podczas naborów liderek. Udało się. Mija miesiąc i już mamy dziewczyny chętne do działania – przyznaje z uśmiechem Małgorzata Demczuk-Gutowska.

W Łomży odbyły już m.in. pogaduchy przy kawie czy warsztaty z Anną Paruzel-Bakoś. Wiele spotkań jeszcze przed uczestniczkami Ery Nowych Kobiet. Projekt jest otwarty, dlatego dołączyć może każda kobieta, która ma w sobie pasję i chęć działania. Warto także zajrzeć na łomżyński profil projektu: https://www.facebook.com/eranowychkobietlomza/, by na bieżąco śledzić inicjatywy i aktywność Ery Nowych Kobiet w naszym mieście.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe