Kronika Województwa Podlaskiego - odc. 594 - [VIDEO]

  • 05.12.2019, 13:19 (aktualizacja 05.12.2019, 16:52)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego - odc. 594 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim

DOFINANSOWANIE INWESTYCJI WODNO-ŚCIEKOWYCH

Ponad 32 miliony złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymają 23 podlaskie gminy w ramach dofinansowania inwestycji wodno-ściekowych. Dzięki niemu powstanie ponad 57 km wodociągów, ponad 2 kilometry kanalizacji, 127 przydomowych oczyszczalni ścieków, sześć ujęć wody, trzy stacje uzdatniania wody oraz dwie oczyszczalnie ścieków. W programie przewidziano również przebudowę sześciu ujęć wody, 16 stacji uzdatniania wody oraz sześciu oczyszczalni ścieków.

Łączna wartość wszystkich planowanych inwestycji to ponad 59 milionów sześćset tysięcy złotych.

 

WSPARCIE OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się spotkanie poświęcone projektom adresowanym do osób niepełnosprawnych. Jego celem była między innymi dyskusja o rozwiązaniach, które umożliwiłyby osobom niepełnosprawnym samodzielne i pełne uczestnictwo we wszystkich sferach życia. Konferencja została zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego 3 grudnia.

Jeden z projektów, realizowanych w naszym województwie, dotyczy tzw. mieszkań wspomaganych.

Przypominamy: z Anną Drabarz, Pełnomocnikiem Zarządu Województwa Podlaskiego ds. osób z niepełnosprawnościami, można spotkać się w każdy piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego przy ul. Wyszyńskiego 1 w godzinach od 10.30 do 14.30.

Osoby zainteresowane proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Numer telefonu: 601 302 275, e-mail: [email protected].

 

 

 

ROZWÓJ E-USŁUG W PODLASKICH GMINACH

6 milionów 728 tysięcy złotych otrzyma łącznie 13 gmin województwa podlaskiego w ramach projektu związanego z rozwojem e-usług. To gminy Kolno, Krasnopol, Łomża, Milejczyce, Nowe Piekuty, Siemiatycze, Sokółka, Suchowola, Suwałki oraz miasta Bielsk Podlaski, Grajewo i Łomża. Pieniądze przyznane przez Zarząd województwa pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. W konferencji poświęconej projektowi e-usług wzięli udział jego beneficjenci, a także wicemarszałek Stanisław Derehajło,  Wiesława Burnos, członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Agnieszka Aleksiejczuk, dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego UMWP. 

Łącznie projekt wdrażania e-usług obejmie ponad 190 tysięcy mieszkańców naszego regionu. Dzięki niemu będzie możliwe załatwienie większości spraw urzędowych 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, bez konieczności przychodzenia do urzędu.

DOFINANSOWANIE BUDOWY WĘZŁA W POROSŁACH

Dofinansowanie na budowę węzła w Porosłach, pochodzące z Programu Polska Wschodnia, wzrośnie o ponad 47 mln zł. Symboliczny czek wręczył prezydentowi Białegostoku Tadeuszowi Truskolaskiemu wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń. W spotkaniu uczestniczył między innymi minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, marszałek Artur Kosicki i Stanisław Derehajo, wicemarszałek województwa podlaskiego.

Budowa węzła drogowego w Porosłach to inwestycja, która połączy Trasę Generalską z drogą nr 8, prowadzącą w kierunku Warszawy. W okolicy miejscowości Porosły zostanie wybudowany dwupoziomowy węzeł drogowy, który usytuowany będzie m. in. na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8 i ul. gen. F. Kleeberga. Inwestycja ma być zakończona we wrześniu 2020 roku.

 

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe