Studentki pielęgniarstwa PWSIiP na podium

  • 06.12.2019, 06:32 (aktualizacja 06.12.2019, 06:35)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Studentki pielęgniarstwa PWSIiP na podium PWSIiP Łomża
Pierwsze i drugie miejsce w rywalizacji zespołowej zajęły studenckie drużyny Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży w konkursie „MedicalSimulation”, który odbył się w Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach.

– Rywalizacja była bardzo zacięta, a radość ze zwycięstwa jest ogromna. Dopiero zaczęliśmy zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej przy PWSIiP, a już wygrałyśmy w konkursie, w którym startowali bardziej doświadczeni koledzy z innych polskich uczelni, wśród nich także aktywni zawodowo ratownicy medyczni – komentuje Anna Cwalina, studentka II roku Pielęgniarstwa w „Państwówce”, kapitan zwycięskiej drużyny PWSIiP.

To nie jedyny sukces łomżyńskiej uczelni, gdyż drugie miejsce na podium zajęła drużyna kierowana przez Ewę Osłowską, studentkę II roku Pielęgniarstwa w PWSIiP. – Dążymy do tego, aby być dobrymi pielęgniarkami. Uczelnia daje nam solidne podstawy, ćwiczymy na fantomach, to bardzo nowoczesny sprzęt, dzięki któremu możemy wszystkie procedury medyczne dokładnie opanować. Sukces zawdzięczamy naszym wykładowcom, którzy przekazują nam wiedzę i doświadczenie – mówi Ewa Osłowska. 

W konkursie zmierzyło się 12 studenckich drużyn z Oświęcimia, Krakowa, Ciechanowa, Łomży. Studentki Pielęgniarstwa PWSIiP działają w naukowym kole symulacji medycznej, a do zawodów zostały przygotowane przez wykładowczynie i instruktorki symulacji medycznej: Martynę Turowską oraz Barbarę Dziekońską. Przez miesiąc intensywnie ćwiczyły w Centrum Symulacji Medycznej przy PWSIiP.

Centrum Symulacji Medycznej łomżyńskiej uczelni to technologicznie zaawansowana oraz informatycznie zaaranżowana infrastruktura do nauki studentów pielęgniarstwa. Są w nim inteligentne symulatory: dorosłego mężczyzny, kobiety, dziecka, niemowlęcia, wcześniaka, kobiety rodzącej, starego człowieka. Fantomy i symulatory do nauki złożonych procedur pielęgniarskich oraz reanimacji. CSM odwzorowuje klimat nowoczesnych szpitalnych sal, jest wyposażone w specjalistyczną aparaturę: kardiomonitory, respirator, wózki reanimacyjne, nowoczesne defibrylatory, pompy infuzyjne do podawania leków, inkubator, łóżka standardowe oraz specjalistyczne: ortopedyczne oraz do intensywnej terapii.

CSM oficjalnie otwarto w marcu 2019 roku. – Takie centra to zupełnie nowy standard, który dopiero zaczyna obowiązywać na polskich uczelniach – wyjaśnia Marta Turowska, pielęgniarka, wykładowczyni i instruktor symulacji medycznej w PWSIiP. – Konkursy z symulacji medycznej to także świeża sprawa. Na sukces studentów pracowali wszyscy instruktorzy symulacji medycznej naszej uczelni – dodaje.

Aby wygrać drużyny z PWSIiP musiały wykonać standardowe i bardziej skomplikowane procedury na trenażerach i fantomach, takie jak: podanie leku dożylnie, zmiana opatrunku na bloku operacyjnym, badanie pacjenta z bólem brzucha, pomiar noworodka i wstrzyknięcia mu witaminy K oraz resuscytacja pacjenta po nagłym zatrzymaniu krążenia. 

Materiał PWSIiP

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe