Piotr Łobodziński z Pucharem Świata

  • 06.12.2019, 06:35 (aktualizacja 06.12.2019, 06:39)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Piotr Łobodziński z Pucharem Świata
Po raz szósty w karierze Piotra Łobodziński, eksportowa wizytówka klubu LŁKS „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża wzniósł nad głowę Puchar Świata dla najlepszego zawodnika cyklu zawodów w bieganiu po schodach.

Finał z udziałem najlepszych specjalistów towerrunningu odbył się w Shanghai Tower International Vertical Marathon. Poprzedziło go w minionych miesiącach  33 rywalizacje rozegrane  w 18 krajach Europy, Ameryki,  Azji i Oceanii.

- Rywalizacja  o Puchar Świata  trwała w tym sezonie do ostatnich zawodów, które rozegrano w Szanghaju -  informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec Klubu.  

W drugim co do wysokości budynku świata Shanghai Tower (632 m) trasa liczyła 552 metry, a biegacze mieli do pokonania 119 pięter i 3398 schodów.

Piotr Łobodziński nie miał tym razem zapewnionego końcowego tryumfu. Przed ostatnim  biegiem zwyciężyć w PŚ mogło aż 4 zawodników. Największe szanse mieli Wai Ching Soh (Malezja) i  Piotr Łobodziński, ale także Alexis Trujillo (Meksyk) i Görge Heimann (Niemcy).

– Aby zdobyć Puchar, muszę zwyciężyć lub być drugi, ale pod warunkiem, że Malezyjczyk nie będzie wyżej niż na piątym miejscu. I dokładnie taki scenariusz się zrealizował – mówi zadowolony reprezentant Polski i oczywiście Łomży.

W Szanghaju wygrał Australijczyk Mark Bourne, który pokonał 3398 schodów w czasie 17 minut i 33 sekund. Był o niespełna pół minuty szybszy od Piotra Łobodzińskiego (17:57). Na trzecim stopniu podium stanął Chińczyk Wenbo Zeng (18:15). Na dziesiątym miejscu  bieg kobiet ukończyła żona Piotra Łobodzińskiego, Iwona Wicha (również "PREFBET”).

W Pucharze Świata (Towerrunning Tour) Polak zgromadził 964 pkt., o 10 więcej od Malezyjczyka Soha i  o 100 od Meksykanina Trujillo.

- Jest to już szósty Puchar Świata zdobyty przez naszego biegacza. Wcześniej zdobył ich pięć w latach 2013-2017 a w 2018 był drugi - dodaje Andrzej Korytkowski.

Najbliższy start Piotr planuje na przełomie stycznia i lutego w Dubaju.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe