Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 109 - [VIDEO]

  • 07.12.2019, 11:33 (aktualizacja 07.12.2019, 12:44)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 109 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Rusza budowa warszawskiego “Budzika”
Będzie to trzypiętrowy budynek, o powierzchni 3800 metrów kwadratowych i charakterystycznej owalnej bryle, wyposażony w 16 łóżek oraz specjalistyczny sprzęt medyczny. Fundacja "Akogo?" rozpoczyna budowę Kliniki “Budzik” dla dorosłych pacjentów. Koszt inwestycji to ponad 39 milionów złotych.

 

Jedyny taki robot na Mazowszu operuje w Siedlcach
Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach dołączył do elitarnego grona placówek dysponujących światowej klasy systemem robotycznym da Vinci. Szybszy powrót do zdrowia, mniej powikłań i duża precyzja podczas zabiegów operacyjnych, to tylko niektóre z zalet nowego sprzętu, który jest już na terenie szpitala. 

 

Starostwo powiatowe i urząd marszałkowski w Ciechanowie pod jednym dachem

Nowoczesna, reprezentacyjna i energooszczędna – taka ma być nowa, wspólna siedziba starostwa i delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ciechanowie. Wielka przeprowadzka ma nastąpić za trzy lata. Umowa z firmą, która zaprojektuje pięciokondygnacyjny budynek właśnie została podpisana. 
 

 

700 tysięcy na drogi w powiecie płockim

Samorządy z powiatu płockiego przebudują i wyremontują dwie drogi. Pierwszy projekt dotyczy budowy łącznika obwodnicy Gąbina z obecnym przebiegiem drogi wojewódzkiej numer 577. Z kolei drugi obejmie modernizację ulicy Parcelowej w Nowym Duninowie. Projekty otrzymały dofinansowanie w ramach intrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego. 
 

Matura na 100 procent. Oni wiedzą jak to zrobić

W tym roku egzamin dojrzałości zdawało 248 tysięcy uczniów. Wśród nich znaleźli się Ci, którzy maturę zdali na 100 procent. Świetny wynik dał im miejsce w gronie wyróżnionych w konkursie „Matura na 100 procent”. Spośród 67 finalistów komisja wyłoniła 25 laureatów. Pięciu z nich pochodzi z Mazowsza. W tym gronie znalazł się m.in. Piotr Mazowiecki, według którego gotowy przepis na idealnie zdany egamin dojrzałości nie istnieje, ale jest coś, co daje ogromną sznasę. Ciekawość. To właśnie ona sprawia, że chce się odkrywać i zdobywać wiedzę, co w efekcie daje możliwość spełnienia marzeń.

 

Granty dla sołectw – samorząd czeka na wnioski 
Wyposażenie świetlic, siłownie plenerowe, nowe boiska i remonty gminnych bibliotek . Realizacje tych i wielu innych pomysłów w małych miejscowościach wspiera samorząd Mazowsza. Właśnie ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu wsparcia dla sołectw – MIAS MAZOWSZE 2020. Na granty dla lokalnych społeczności samorząd województwa przeznaczy w 2020 roku blisko 14 milionów złotych.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe