Droga z determinacji 

  • 09.12.2019, 09:02 (aktualizacja 09.12.2019, 09:08)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Droga z determinacji
Nasza gmina rozwija się i zmienia, bo zmienia się "mapa drogowa" - stwierdził Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, gdy w mikołajkowe wczesne popołudnie wraz z mieszkańcami gminy i oficjalnymi gośćmi otwierał dla użytkowników ulicę Armii Krajowej w Kupiskach Starych, która faktycznie jest także łącznikiem między krajową drogą Łomża - Ostrołęka i wojewódzką Łomża - Nowogród.

- To największe i najbardziej kosztowne zadanie drogowe w historii naszego samorządu. Całkowity koszt drugiego etapu to ponad 5,6 miliona złotych, a z dodatkowymi pracami prawie 6 mln. Blisko 2,8 miliona to dotacja wojewody z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozwoliło to na budowę 2130 metrów drogi o szerokości 6 metrów, chodników, skrzyżowań, odwodnienia, oświetlenia. Wcześniej zresztą był pierwszy etap, czyli odcinek 300 metrów, wykonany wyłącznie z własnych środków, aby móc uzyskać dodatkowe punkty przy wnioskach o dofinansowanie. Ta inwestycja ma swoją historię, która wskazuje, jak wiele można osiągnąć dzięki determinacji - mówił wójt Piotr Kłys.

Samorząd gminy Łomża o dofinansowanie budowy szlaku kluczowego nie tylko dla Kupisk Starych, ale także układu komunikacyjnego w gminie, zabiegał od 2016 roku. Kolejne wnioski były odrzucane, ponawiane po pewnych modyfikacjach aż w 2018 roku się udało.

- Przypomnę, że odbywało się to w pewien sposób kosztem innych inwestycji, bo jeden samorząd mógł przedstawiać tylko jeden wniosek w każdym naborze, zatem nie zaczynaliśmy innych budów. Zadecydowała determinacja mieszkańców, radnych, władz gminy. Dziękuję panu wojewodzie Bohdanowi Paszkowskiemu i rządowi, który po raz pierwszy stworzył nam takie możliwości działania. Dziękuję też marszałkowi Markowi Olbrysiowi. Chociaż ta droga nie ma marszałkowskiego dofinansowania, to jednak inne przedsięwzięcia wojewódzkie pozwoliły nam skierować fundusze właśnie tu - powiedział Piotr Kłys.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe