Kolneński KOKiS. Pół wieku tradycji w nowoczesnej oprawie [FOTO]

  • 09.12.2019, 09:15 (aktualizacja 09.12.2019, 09:20)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Kolneński KOKiS. Pół wieku tradycji w nowoczesnej oprawie [FOTO]
Wielką paradę talentu i wdzięku zaprezentowali gościom instruktorzy i podopieczni grup artystycznych działających w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu. Okazją było 50-lecie placówki oraz zakończenie gruntownej modernizacji jej siedziby.

Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, przekazał  dyrektor KOKiS, Alicji  Szymańskiej, grawerton  podpisany przez Marszałka  Artura Kosickiego oraz pozostałych członków Zarządu Województwa: "Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za udanie realizowaną misję rozwoju kulturalnego i sportowego lokalnej społeczności. Z życzeniami dalszej owocnej działalności dla dobra Ziemi Kolneńskiej". 

- W imieniu całego Sejmiku Województwa Podlaskiego, który reprezentujemy tu wraz z radnym Wojciechem Sekścińskim, bardzo serdecznie dziękuję za możliwość spotkania w tak wspaniałym miejscu Jestem pod dużym wrażeniem talentu i profesjonalizmu młodych wykonawców, których mamy przyjemność podziwiać oraz pracy ich opiekunów. Jeżeli jest wspaniały mistrz, są też dobrzy uczniowie. Stolicą kultury województwa jest dzisiaj niewątpliwie Kolno. Nie ma zbyt wielu takich ośrodków w regionie, gdzie można talenty prezentować w takiej oprawie - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś.

Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu powstawał w latach 60. ubiegłego wieku. Do użytku przekazany został w 1968 roku.

- Był wówczas najnowocześniejszym obiektem tego rodzaju w północno - wschodniej Polsce - stwierdził Andrzej Duda, burmistrz Kolna. - Zastosowane wówczas rozwiązania i urządzenia z powodzeniem do niedawna jeszcze funkcjonowały, ale 50 lat jednak zrobiło swoje. Wobec zbliżającego się jubileuszu, zaczęliśmy poszukiwanie środków ma modernizację. Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości prawie 5 milionów złotych z Urzędu Marszałkowskiego z programów operacyjnych, a konkretnie z rewitalizacji, 600 tys. z budżetu państwa , reszta z blisko z blisko 8 milionów całkowitych kosztów, to wkład własny - dodał.

KOKiS po modernizacji ma nowoczesną salę  kinową i widowiskową z widownią, nową scenę, oświetlenie i nagłośnienie, nowe ciągi komunikacyjne przystosowane dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia zaadaptowane na potrzeby zajęć różnych grup. 

- A, co równie ważne, mamy ludzi, którzy chcą z tego korzystać, tu  pracować. Jestem szczęśliwy i dumny, że mamy tak wiele uzdolnionych dzieci, młodzieży, ale także seniorów - powiedział burmistrz Andrzej Duda.

Wraz z dyrektor  KOKiS Alicją Szymańską usłyszał tego dnia mnóstwo miłych słów. Gratulacje i podziękowania przekazali m. in. minister edukacji Dariusz Piontkowski oraz posłowie Kazimierz  Gwiazdowski i Lech Antoni Kołakowski, który zaproponował, aby może nie mający na razie patrona dom kultury przyjął imię... Andrzeja Dudy. Nie sprecyzował przy tym czy ma na myśli burmistrza czy prezydenta RP.     

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe