Kronika Województwa Podlaskiego odc.595 - [VIDEO]

  • 11.12.2019, 15:07 (aktualizacja 12.12.2019, 13:07)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego odc.595 - [VIDEO]
Co w minionym tygodniu zdarzyło się w naszym województwie

 

MALARSTWO NOWE PROF. ANDRZEJA STRUMIŁŁY

Muzeum Podlaskie w Białymstoku zaprasza do obejrzenia wystawy prac prof. Andrzeja Strumiłły - wybitnego artysty, specjalizującego się w malarstwie, rysunku, grafice książkowej, plakacie, rzeźbie, scenografii i fotografii. Wspólnym mianownikiem najnowszej wystawy prof. Strumiłły są mandale i twarze.

Prof. Strumiłło mówi: "Szukamy twarzy innych. Mogą one ukazywać stany nam bliskie lub nieosiągalne, nieskończoną wielkość, małość, piękno i brzydotę. Bywają monumentalne, jak chusta Św. Weroniki lub błahe, jak maska cyrkowego błazna. Okrywa je bladość śmiertelna i czerwień ognia. Bywają puste i bogate zapisaną w ich rysach przeszłością.

Jest ich nieskończenie wiele. Każda zawiera w sobie cząstkę osobowości autora, stając się w pewnym sensie jego autoportretem". Wystawę w białostockim Ratuszu oglądać można do 1 marca.          

 

 

WYSTAWA ZDJĘĆ W SPODKACH

W Galerii Spodki Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku oglądać można wystawę zdjęć grupy „FotoSpółdzielnia”, współtworzonej przez białostockich pasjonatów fotografii: Krzysztofa Borowskiego, Mieczysława Czapkę, Ewę Czerniakiewicz, Halinę Kaczan, Jarosława Popławskiego, Łukasza Raube, Marię Safarewicz i Marię Tarasiuk. Prace ukazują dynamikę, nostalgię, energię i formy tańca, podpatrzone przez autorów na scenach, salach prób i ulicach miast. Grupa działa pod patronatem WOAK pod kierunkiem fotografika Cezarego Fabiszewskiego oraz Adama Ślefarskiego. Zdjęcia „FOTOspółdzielni” prezentowane są pod wspólnym tytułem „Życie jest piękne”.

Wystawę fotografii grupy „FotoSpółdzielnia” oglądać można w Galerii Spodki Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku.

 

WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O PSZCZELARSTWIE

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Pszczelarstwie. Wzięło w nim udział 38 uczniów z 25 szkół średnich województwa podlaskiego. Uczestnicy przez 45 minut rozwiązywali test pisemny, który następnie został oceniony przez komisję konkursową. Uczestników konkursu powitał Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego, który zwrócił uwagę na ogrom wiedzy, jaką posiadać powinni hodowcy pszczół.

Nagrodę główną w konkursie zdobyła Magdalena Markowska z Rudki. Kolejne nagrody przypadły Danielowi Zarembie z Ostrożan oraz Rafałowi Tyszko z Niećkowa. Wyróżnienie otrzymała Izabela Ejsmont z Białegostoku i Martyna Piotrowska z Bielska Podlaskiego.

 
Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe