Studenckie Jasełka przed nami [VIDEO]

  • 13.12.2019, 09:19 (aktualizacja 13.12.2019, 09:36)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Studenckie Jasełka przed nami [VIDEO] Jacek Bochenko
Trwają przygotowania do bożonarodzeniowego przedstawienia w „Państwówce”. W postaci z Jasełek wcielą się studenci oraz pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Przygotowania do świątecznego spektaklu trwają od miesiąca. Widowiska bożonarodzeniowe wywodzą się ze średniowiecznej tradycji misteriów franciszkańskich, a ich polska etymologia od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób.

– Pan Jezus nie urodził się w szopie, ale w naszych sercach. Dlatego ważne jest, aby w tym świątecznym okresie pamiętać o ludziach potrzebujących i samotnych – mówi Sebastian Chrzanowski, reżyser uczelnianych jasełek, ale także tegoroczny regionalny koordynator Szlachetnej Paczki, akcji pomocy rodzinom.

W jasełkach nie zabraknie kreatywnych rozwiązań.

– Co roku przedstawienie jest oryginalne, gdyż nasi studenci są wybitnie kreatywni i zaangażowani – dodaje Sebastian Chrzanowski.

Studenci „Państwówki” odegrają nie tylko postacie Świętej Rodziny, pasterzy, trzech mędrców ze wschodu. W biblijnej opowieści o narodzeniu Jezusa pojawią się również bohaterowie, których w tradycyjnych Jasełkach nie ma.

– Nie będzie elementu zaskoczenia jeśli zdradzę szczegóły. W pewnym sensie zagram siebie – mówi dr Dariusz Perło, Prorektor ds. Dydaktyki i Spraw Studenckich. I dodaje: – Przygotowania do Jasełek są bardzo intensywne.

Studenci mają okazję wykazać się nie tylko talentem aktorskim, ale także muzycznym.

– Oprawa muzyczna dodaje nastroju - mówi Rafał Dobrowolski, student w PWSIiP w Łomży.

Za część muzyczną odpowiadają żacy oraz Akademickie Centrum Języków Obcych, które w absolutnej tajemnicy, nie zdradzając szczegółów, aranżuje nastrojową, muzyczną niespodziankę.

Jasełka wystawione zostaną 18 grudnia o godzinie 15:00 w Auli im. Prof. Antoniego Jakubczaka (ul. Akademicka 1), podczas spotkania opłatkowego społeczności akademickiej PWSIiP.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe