Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 110 - [VIDEO]

  • 15.12.2019, 10:41 (aktualizacja 15.12.2019, 10:58)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 110 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Ośrodek Rehabilitacji Kardiologicznej w Ostrołęckim szpitalu otwarty

Specjalistyczne urządzenia, dobrze przygotowana kadra i szansa na to, by skutecznie leczyć pacjentów. Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Ostrołęce im. dr  Józefa Psarskiego właśnie zakończył prace związane z utworzeniem Ośrodka Rehabilitacji Kardiologicznej. To jedyny tego typu ośrodek na Mazowszu poza Warszawą. 

Rewitalizacja Płońska już w przyszłym roku

Nigdy dość dobrych wiadomości, a z pewnością taką jest odrestaurowanie najstarszej części Płońska. W przyszłym roku, dzięki wsparciu unijnemu, w mieście zrewitalizowane zostanie centrum miasta, powstanie punkt informacji turystycznej, a zabytkowa kamienica przy ulicy Warszawskiej zostanie odnowiona. 

Pogotowie Ratunkowe w Ciechanowie od 70 lat niesie pomoc mieszkańcom
Powstało w 1949 roku z inicjatywy przedstawicieli Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ówczesnego dyrektora szpitala w Ciechanowie Karola Szwanke. Pogotowie Ratunkowe w Ciechanowie, bo o nim mowa w tym roku świętuje jubileusz 70-lecia. Przez ten czas pomoc mieszkańcom powiatu ciechanowskiego i nie tylko niosło w sumie ponad 100 lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Według kierownika Zakładu Pomocy Doraźnej zdolność ratowania ludzkiego zdrowia i życia to składowa wielu cech i umiejętności. 

 

 

Mają po kilkanaście lat i chcą dużo zdziałać. Radni wojewódzcy niedługo rozpoczną kadencję

Już niebawem odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. W obradach weźmie udział 51 radnych, w tym 9 z okręgu płocko-ciechanowskiego i 7 z okręgu radomskiego. To młodzi, aktywni ludzie, którzy chcą decydować o tym, co dzieje się w ich regionie.

Wspólne zakupy przynoszą kolejne efekty

Korzystać z nich będą uczniowie I słuchacze szkoły w Garbatce-Letnisku, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie Mazowieckiem I Mazowieckie Samorządowe Centrum Kształcenia Ustawicznego w Warszawie. Mowa o trzech busach przekazanych przez samorząd województwa mazowieckiego. Busy te, to efekt realizowanego od czterech lat na Mazowszu programu zakupów wspólnych.

Alicja Węgorzewska z prestiżową amerykańską nagrodą 

Alicja Węgorzewska, jedna z najwybitniejszych polskich mezzosopranistek i dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej -samorządowej jednostki kultury- znalazła się w znamienitym gronie laureatów Callas Tribute Prize. Nagrody przyznawanej na cześć ikony sztuki operowej, legendarnej Marii Callas. Prestiżowa nagroda przyznawana jest wybitnym kobietom ze świata muzyki, teatru i mody, wyróżniającym się ponadprzeciętnymi osiągnięciami artystycznymi, jak również działalnością społeczną, szczególnie w walce o prawa kobiet. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe