Wśród nocnej ciszy u Łomżyńskich Filharmoników

  • 19.12.2019, 12:36
  • Tylko dobre informacje na święta
Wśród nocnej ciszy u Łomżyńskich Filharmoników
Łomżyńska Filharmonia zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu Muzyczne wieczory u Lutosławskich – tym razem muzycznie zapowiadający Boże Narodzenie. W czwartek 19 grudnia 2019 roku o godzinie 18:30 w Muzeum Przyrody – Dworze Lutosławskich w Drozdowie wystąpią wspaniali soliści: sopranistka Magdalena Stanciu, altowiolista Adrian Stanciu oraz pianistka Małgorzata Marczyk. W programie między innymi najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe. Wstęp wolny.

Magdalena Stanciu jest bsolwentką Konserwatorium Prayner´a w Wiedniu na kierunku śpiew solowy i Uniwersytetu Muzycznego „George Enescu“ w Iaşi (Rumunia) na kierunku pedagogika muzyczna. Już podczas studiów, które ukonczyła z wyróżnieniem, została wybrana Młodym Talentem roku 2013 przez austriackie stowarzyszenie muzyczne „Passion Artists“. Ma na swoim koncie wiele koncertów w kraju, Europie i Ameryce Północnej.

Adrian Stanciu jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego „George Enescu” w Iaşi i Uniwersytetu Muzycznego MDW w Wiedniu. Już podczas studiów, które ukończył z wyróżnieniami oraz specjalnymi nagrodami za wybitne osiągnięcia, doceniono jego talent muzyczny przyznając mu liczne międzynarodowe stypendia. Zdobywca wielu nagród jako solista i altowiolista kwartetu smyczkowego. Występował w największych salach koncertowych Europy, Ameryki Południowej i Australii.

Małgorzata Marczyk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Część studiów odbyła w Estonian Academy of Music and Theatre w Tallinie (Estonia). Koncertowała w Polsce, Szwecji, Danii, Estonii, Ukrainie, Islandii oraz podczas Szczytu Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Od 2014 roku nieprzerwanie współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej.

Tylko dobre informacje na święta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe