Ulica Kolejowa otwiera nowe tereny dla przedsiębiorców [FOTO]

  • 20.12.2019, 13:54
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Ulica Kolejowa otwiera nowe tereny dla przedsiębiorców [FOTO]
W piątek 20 grudnia 2019 roku oficjalnie została otwarta ulica Kolejowa w Łomży. To prawie 800-metrowa droga biegnąca wzdłuż torowiska, łącząca ulicę Sikorskiego z ulicą Piłsudskiego. Jej realizacja odbyła się przy dofinansowaniu zewnętrznym.

W trakcie uroczystości prezydent Mariusz Chrzanowski podkreślił, że oprócz budowy i remontów dużych, kluczowych dróg w mieście oraz dróg osiedlowych, władze miasta muszą dbać o infrastrukturę drogową służącą przedsiębiorcom.

Ta droga jest właśnie im dedykowana. Liczymy, że będą oni tutaj zakładali swoje działalności gospodarcze – mówił Mariusz Chrzanowski dziękując również radnym za ujmowanie w kolejnych budżetach miasta środków na tego typu inwestycje.

Prezydent podkreślił również, że ta ulica stanowi alternatywę dla Al. Legionów, dzięki czemu można szybciej przemieszczać się pomiędzy ul. Sikorskiego i Piłsudskiego.

Przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej Witold Chludziński mówił, że ta droga została wybudowana w szczerym polu, ale niebawem będzie stanowiła dojazd do wielu zakładów pracy.

Dziękuję za wyjście naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców i za spełnienie ich postulatu odnośnie powstania tej drogi – mówił radny Witold Chludziński, podkreślając również jej znaczenie w układzie komunikacyjnym naszego miasta.

Zastępca prezydenta Andrzej Garlicki przypomniał, że ulica Kolejowa znajduje się na terenie tzw. scalenia ulicy Żabiej, który udało się uporządkować w wymiarze prawnym, dzięki czemu możliwy jest obrót nieruchomościami, co powoduje, że niebawem będą tu powstawały nowe zakłady. Podkreślił również, że nie spodziewał się tak pozytywnego odzewu przedsiębiorców w kwestii przebicia się z tą drogą poprzez tzw. bazę WZGS. - Bardzo pozytywnie byłem zaskoczony takim merytorycznym podejściem przedsiębiorców do tego tematu. Szczególnie dziękuję panu Józefowi Konopce, który zgodził się, aby to przebicie zrobić przez jego budynek. Ta życzliwości i dobra współpraca z miastem skutkuje powstaniem tej ulicy – mówił z-ca prezydenta Andrzej Garlicki ciesząc się, że razem z przedsiębiorcami takie inwestycje mogą być w Łomży podejmowane.

Budowa ulicy Kolejowej rozpoczęła się w maju br. Inwestycja polegała na budowie nowej drogi o długości 781 metrów od ul. Sikorskiego do ul. Towarowej, łącząc w ten sposób ulice Sikorskiego i Piłsudskiego. W ramach prowadzonych prac powstała jezdnia o szerokości 7 metrów, chodniki, ciągi pieszo – rowerowe, zatoki autobusowe i zjazdy na posesje. Wybudowana została kanalizacja deszczowa, sieci elektroenergetyczne, kanał technologiczny i oświetlenie uliczne. Dodatkowo, na skrzyżowaniu z ulicą Geodetów, łączącą się z ulicą Spokojną, powstało rondo oraz jezdnia o długości prawie 123 metrów. Koszt prac wyniósł 7 mln zł, z czego 3 mln zł pochodziły z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, przekształconego w Fundusz Dróg Samorządowych.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe