Święty, który zostawił tu swój ślad

  • 25.12.2019, 12:56 (aktualizacja 25.12.2019, 12:59)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Święty, który zostawił tu swój ślad
W parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży odbyła się konferencja „Andrzej Bobola – człowiek Podlasia”. Głównym organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

W spotkaniu wzięło udział ok. 50 osób. Głównym prelegentem był o. Janusz Tereszczuk, jezuita, który mówił o działalności św. Andrzeja Boboli na Polesiu i Podlasiu, czyli regionach, które szczególnie lubił przyszły patron Polski. W Łomży przebywał w latach 1638 - 1642 będąc doradcą rektora, kaznodzieją i dyrektorem szkoły humanistycznej. Autor wykładu wyjawił kilka ciekawostek z życia męczennika i świętego, m.in. że był on autorem ślubów wileńskich króla Jana Kazimierza.

Urząd Marszałkowski reprezentował na konferencji Paweł Karwowski, który w imieniu wicemarszałka Marka Olbrysia, całego zarządu województwa podlaskiego oraz Sejmiku, przekazał wszystkim świąteczne życzenia oraz zaprosił do kontaktu z łomżyńskim Biurem Sejmiku

Od samorządu powiatu łomżyńskiego życzenia złożyła Elżbieta Gosk, a dyrektor Anna Wądołowska od społeczności Szkoły Podstawowej w Podgórzu. Gospodarz konferencji, ksiądz  proboszcz Andrzej Popielski, podziękował wszystkim za przybycie, wręczył drobne upominki, składając świąteczne i noworoczne życzenia. Nie zabrakło na zakończenie dzielenia się opłatkiem.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe