Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 112 - [VIDEO]

  • 28.12.2019, 09:00 (aktualizacja 28.12.2019, 09:54)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 112 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

Oddziały psychiatryczne w Szpitalu Nowowiejskim po remoncie

W szpitalu na Nowowiejskiej w Warszawie zakończył się remont oddziałów psychiatrycznych. Szpital zyskał nowe, zmodernizowane wnętrza oraz wyposażenie. 

Stolarze z Garbatki-Letnisko doczekają się nowej szkoły

Ma ponad 3 hektary, a w przyszłości powstanie na niej nowoczesna szkoła drzewna, bursa, a także sale warsztatowe. Mowa o działce, którą samorząd Mazowsza odkupił od skarbu Państwa – Lasów Państwowych Nadleśnictwo Zwoleń. Będzie to przestrzeń dla młodych ludzi, w której będą mogli się uczyć i rozwijać swoje pasje. 

Radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego już po pierwszych obradach

Zdaniem Jakuba dobry radny powinien umieć słuchać sugestii, problemów i próśb rówieśników i rówieśniczek. Ponadto sam powinien mieć jasno sprecyzowane cele. Jak przekonuje posiada takie właśnie cechy i dlatego został radnym I Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Wraz z pozostałymi kolegami i koleżankami złożył już ślubowanie. Teraz czas na wytężoną pracę.  
 

 

Druhowie Tomasz Borkowski i Grzegorz Jasiak z tytułem „Strażaka miesiąca”

Druh Tomasz Borkowski Naczelnik OSP Radość oraz Druh Grzegorz Jasiak z OSP w Ursusie zostali uhonorowani tytułem “Strażaka Miesiąca”. Tytuł ten otrzymali w uznaniu determinacji i zdecydowania wykazanego podczas podjętych działań dla ratowania życia ludzkiego. Jak sami przyznają dla nich to system wartości, którym kierują się na co dzień. 
 

5 milionów na wymianę pieców i informatyzację urzędów

Wymiana starych, nieekologicznych pieców i rozwój e-administracji. To główne założenia projektów, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych dofinansowania. Z funduszy unijnych skorzystają gminy: Brańszczyk, Mińsk Mazowiecki, Szelków i Łowicz.

Mazowieckie Lady D nagrodzone!  

Niepełnosprawność nie wyklucza z czynnego zaangażowania się w życie zawodowe, społeczne, kulturalne czy działalność dobroczynną. I z całą pewnością nie są to tylko słowa. Doskonałym tego przykładem może być Iga Jędrych, jedna z sześciu laureatek konkursu Mazowiecka Lady D, zorganizowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społeczenej. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe