Kronika Województwa Podlaskiego odc.597 - [VIDEO]

  • 31.12.2019, 10:56 (aktualizacja 31.12.2019, 11:31)
  • Tylko dobre informacje na 2020 rok
Kronika Województwa Podlaskiego odc.597 - [VIDEO]
Podsumowanie 2019 roku w województwie

 NIECH ŻYJE NOWY ROK

Nadejście Nowego Roku to najlepszy czas na snucie planów i marzeń oraz składanie sobie życzeń. Zapytaliśmy więc mieszkańców Białegostoku, czego życzą sobie w 2020 roku.

KSIĄŻNICA PODLASKA WZBOGACA SWÓJ KSIĘGOZBIÓR

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zakupiła do swojej kolekcji kolejne książki antykwaryczne. To 56 wyjątkowych woluminów, które łącznie kosztowały 41 tysięcy zł.

W zbiorach Książnicy Podlaskiej w Białymstoku pojawiły się także wydawnictwa związane z Elizą Orzeszkową, prace Marii Konopnickiej oraz dokumenty związane z historią naszego regionu.

BUDŻET WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO NA 2020 ROK

Zarząd Województwa Podlaskiego przedstawił szczegóły związane z budżetem na 2020 rok. Znalazły się w nim znaczące środki między innymi na kulturę, inwestycje i promocję regionu.

W budżecie na 2020 rok znajdą się również środki na Program Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego i Zakład Aktywności Zawodowej oraz pieniądze przeznaczone na Wojewódzki Budżet Obywatelski.


 

 

WSPARCIE UCZNIÓW NA BIAŁORUSI

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przekaże 300 książek uczniom polskiej szkoły na Białorusi. To efekt współpracy Książnicy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, które od lat pomaga Polonii oraz Polakom z zagranicy w takich dziedzinach, jak: oświata, kultura, nauka, gospodarka, turystyka czy sport.

Książki trafią do Szkoły Społecznej im. Stefana Batorego w Grodnie.

Jak zapewniają organizatorzy, nie jest to akcja jednorazowa. W ramach współpracy Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Podlaski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przygotowują kolejne spotkania z twórcami polskiej literatury dziecięcej, zarówno w Grodnie, jak i w Białymstoku, promując w ten sposób czytelnictwo i pokazując, że czytanie książek może być niezwykłą przygodą i spotkaniem z ciekawymi ludźmi. Przypomnijmy, że wiosną tego roku Książnica wraz ze „Wspólnotą Polską” zorganizowała spotkanie Grzegorza Kasdepkego z najmłodszymi Polakami w Grodnie.

 

Tylko dobre informacje na 2020 rok

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe