Podsumowanie roku 2019 w 1PBOT, czyli 12 faktów, które najbardziej utkwiły w pamięci 

  • 02.01.2020, 09:38 (aktualizacja 02.01.2020, 09:42)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Podsumowanie roku 2019 w 1PBOT, czyli 12 faktów, które najbardziej utkwiły…
To był intensywny rok dla podlaskich Terytorialsów. Pełen ćwiczeń wojskowych, nowych inicjatyw społecznych, zawierania porozumień o współpracy, sportowych rywalizacji. Oto najważniejsze z nich:

Styczeń

Jedno z ważniejszych wydarzeń początku roku, miało miejsce w Wilnie. 17 stycznia został podpisany plan współpracy z litewskimi partnerami 1PBOT - Ochotniczymi Siłami Obrony Narodowej (KASP). Dokument zawiera ustalenia dotyczące wspólnych szkoleń i ćwiczeń, które realizowane było po obu stronach na przestrzeni całego roku 2019.


Luty

Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Biziuk oraz dowódca 1PBOT płk Sławomir Kocanowski 11 lutego podpisali porozumienie o współpracy. Dzięki niemu łatwiejsze będzie np. prowadzenie wspólnych działań i szkoleń, wymiana kadry instruktorskiej czy udostępnienie infrastruktury szkoleniowej. Porozumienie stało się podstawą do wypracowywania wspólnych procedur reagowania kryzysowego.


Marzec

27 marca firma ADAMPOL S.A. została uhonorowana tytułem: "Pracodawca przyjazny WOT" podczas gali finałowej konkursu dla pracodawców, która odbyła się w Wojskowej Akademii Technicznej Warszawie. Laureata szczebla wojewódzkiego reprezentował wiceprezes ADAMPOL S.A. Adam Byglewski, któremu towarzyszyli żołnierze OT ppor. Bartłomiej Konończuk i szer. Marta Bielecka, na co dzień pracownicy tej firmy.

(…)żołnierze, którzy służą w Wojskach Obrony Terytorialnej wzmacniają potencjał obronny naszego terytorium. Dlatego warto mieć u siebie ludzi, którzy chcą poświęcić swój prywatny czas, swoją energię, by w razie konieczności służyć wsparciem lokalnym społecznościom – powiedział w rozmowie z portalem polska-zbrojna.pl Adam Byglewski.


Kwiecień

Mistrzostwo Wojska Polskiego 2019 wywalczył dla 1PBOT żołnierz z batalionu w Łomży – st. szer. Hubert Sulewski, który wygrał walkę w bliskim kontakcie w kategorii do 70 kg.O swojej ścieżce sportowej, która doprowadziła go do zaszczytnego tytułu Mistrza Polski 2019 Wojska Polskiego w walce w bliskim kontakcie, Hubert opowiada:

Podczas Mistrzostw Wojska Polskiego, które odbywały się w dn. 27.04.-28.04.2019 r. na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, miałem 2 walki, w których zmierzyłem się z mocnymi zawodnikami. W sobotę walczyłem z Sylwestrem Milerem. W finale – tutaj chciałbym też zwrócić uwagę na fakt, iż był on niesamowicie zaaranżowany, z oprawą na poziomie największych mistrzostw - wygrałem przez poddanie z Hubertem Lipińskim. Za rok z chęcią podejmę ponownie takie wyzwanie.

Hubert jeszcze w 2019 r. podjął dwa ogromne wyzwania, zakończone ogromnymi sukcesami: mistrzostwo Europy Amatorskiego MMA FULL CONTACT 77 kg i wygraną na gali Free Fight Federation.


Maj

Dzień 21 maja to Święto 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, ustanowiony dla uczczenia pierwszej przysięgi Wojsk Obrony Terytorialnej, która odbyła się w Białymstoku 21 maja 2017 r. Jednym z najważniejszych momentów tegorocznego święta było przekazanie przez kombatantów podlaskiej brygadzie sztandaru Okręgu Białystok Światowego Związku Żołnierzy AK.


Czerwiec

W sobotę 15 czerwca odbyła się w Białymstoku II Edycja KrwioObiegu Terytorialsa. Podlascy Terytorialsi wspólnie ze stowarzyszeniem MOTOSERCE zebrali 160 litrów krwi. Poza zbiórką prowadzoną w Białymstoku, w lokalnych oddziałach RCKiK krew oddawali Terytorialsi z batalionów w: Hajnówce, Łomży, Suwałkach.


Podlascy Terytorialsi oddając honorowo krew – nie tylko w ramach KrwioObiegu, ale przez cały rok - realizują misję formacji: obrona i wspieranie lokalnej społeczności. Zostało to docenione, i w Światowy Dzień Honorowego Krwiodawstwa (14.06.2019r.) żołnierze 1PBOT zostali wyróżnieni Kryształowym Dyplomem przez dyrektora RCKiK w Białymstoku.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe