Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 113 - [VIDEO]

  • 04.01.2020, 08:44
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 113 - [VIDEO]
Miniony tydzień w województwie mazowieckim.

30 lat wolności – porozmawiajmy o przyszłości, czyli Kongres Polskiej Przedsiębiorczości

Rola przedsiębiorstw w polskiej gospodarce, nowa perspektywa unijna, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i wyzwania, jakie przed nią stoją. To tylko część zagadnień poruszanych przez samorządowców, przedsiębiorców, naukowców i ekspertów podczas Kongresu Polskiej Przedsiębiorczości zorganizowanego pod hasłem: 30 lat wolności – porozmawiajmy o przyszłości. 

 

Pieniądze na budowę mostu na Wiśle koło Kozienic zabezpieczone 

Mazowsze zamierza przeznaczyć 100 milionów złotych na budowę nowego mostu na Wiśle, który połączy powiaty garwoliński i kozienicki. Pieniądze na ten cel ujęto w Wieloletniej Prognozie Finansowej województwa na lata 2020-2038. 

 

 

Lepsze warunki zdobywania wiedzy w Makowie Mazowieckim

Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim mogą korzystać już z nowoczesnej pracowni językowo-informatycznej. Jej modernizacja możliwa była dzięki środkom z Samorządu Województwa Mazowieckiego pozyskanym w ramach „Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych”. 

 

Ponad 8 milionów unijnego wsparcia na parkingi “Parkuj i Jedź”

Łatwiej dla mieszkańców i z troską dla środowiska. Cztery nowe parkingi typu „Parkuj i jedź” na ponad 350 samochodów pojawią się w Warszawie i okolicach. Na ich budowę, przy PKP Jeziorki, w Piasecznie, Wołominie i Radzyminie samorządy otrzymały 8 milonów 300 tysięcy złotych unijnego dofinansowania. 

 

W Warszawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie 

Jaka jest skala problemu przemocy i agresji wobec dzieci? Co można zrobić aby jej przeciwdziałać? Czy, jak rodzice oraz szkoła mogą pomóc dzieciom, które stały się ofiarami złych zachowań? To m.in. na te pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji “Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie” zorganizowanej przez Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe