Marcin Sekściński II wicewojewodą podlaskim

  • 03.01.2020, 13:11 (aktualizacja 03.01.2020, 13:18)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Marcin Sekściński II wicewojewodą podlaskim Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku
Pochodzący z Kolna Marcin Sekściński, dotychczas zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa został II wicewojewodą podlaskim. Akt powołania otrzymał od wojewody podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego. Natomiast I wcewojewodą został białostoczanin Tomasz Madras.

Marcin Seksciński ukończył Wydział Pedagogiki I Psychologii UwB. Jest absolwentem podyplomowych studiów MBA i z zakresu administracji publicznej. Dotychczas pełnił funkcję zastępcy dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej piastował stanowisko dyrektora Centrum Kultury Gminy Kolno. Jest także członkiem zespołu doradczego ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego przy wicepremierze Jarosławie Gowinie. W poprzedniej kadencji zasiadał w Radzie Miasta Kolno.

Z kolei I wicewojewoda, Tomasz Madras z wykształcenia jest politologiem I ekonomistą. Zdobył tytuł doktora nauk społecznych. W ostatnim czasie pełnił funkcję szefa gabinetu ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego. W latach 2016-2019 był pełnomocnikiem Wojewody Podlaskiego ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Wieloletni wykładowca na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej. w latach 2006-2018 był radnym Rady Miasta Białystok, w ostatniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta. Przez 10 lat był działaczem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki dymisję ustępującego z urzędu wicewojewody podlaskiego, Jana Zabielskiego przyjął 2 stycznia 2020 roku. Akty powołania nowym wicewojewodom zostały wręczone 3 stycznia 2020 roku.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe