Rosyjski karnawał

  • 06.01.2020, 13:34
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Rosyjski karnawał
Już 9 stycznia 2020 roku, o godzinie 18:30, w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbędzie się kolejny koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Będzie to „Rosyjski karnawał”.

Łomżyńskich filharmoników poprowadzi rosyjski dyrygent – Igor Verbitsky.

IGOR VERBITSKY
Igor Verbitsky urodził się w Leningradzie (Sankt Petersburg), Rosja. Absolwent (z najwyższą notą) leningradzkiego Konserwatorium im. M. Rimskiego-Korsakowa w klasie dyrygentury chóralnej (1989, prof. E. Kudrjavtseva), a następnie w klasach dyrygentury operowej i symfonicznej (1995, prof. R. Martynow). Przez rok (1991) doskonalił swoje umiejętności w Niemczech, w Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem, u profesorów H.-D. Rescha i J. Starek’a.
Od 1992 roku jest dyrygentem Filharmonii w Woroneżu. Z tamtejszą orkiestrą wykonywał różne dzieła symfoniczne: od klasyków wiedeńskich do Bartoka, Strawińskiego i Richarda Straussa. Kierował orkiestrą podczas wielu prestiżowych festiwali muzycznych: The Rachmaninov Festival - Tambov, The Tchaikovsky Festival – Izhevsk, Votkinsk, The Platonov Arts Festival – Woroneż oraz innych . Z powodzeniem współpracował z międzynarodowej sławy solistami, m.in: N. Pietrowa, M. Kasrashvili, Z. Sotkilava, S. Tarassov, A. Baeva, Yu. Stadler, T. Alikhanov, A. Mielnikow, S. Slovachevsky, G. Murzha.
Niezwykle aktywny jako dyrygent, Igor Verbitsky koncertował w Moskwie, Sankt Petersburgu, Biełgorodzie, Kisłowodzku, Krasnojarsku, Niżnym Nowogródzie, Samarze, Saratovie, Wołgogradzie (Rosja), Sewastopolu, w Jałcie (Ukraina ), Baku (Azerbejdżan), Pradze (Czechy), we Frankfurcie nad Menem, w Rudolstadt, Saalfeld (Niemcy), Oradea (Rumunia), Kaohsiung (Tajwan) i innych miejscach.
W 1995 roku z powodzeniem kierował Voronezh Philharmonic Orchestra podczas tournee w Niemczech. Ich koncerty z oratorium “To the unknown God”, współczesnego kompozytora szwajcarskiego A. Jenny, z Berlin Commune “Lindenkirche” church Choir in Berlin, jak i z rosyjską i niemiecką muzyką klasyczną spotkały się z uznaniem krytyków.
W latach 1996-2008 maestro Igor Verbitsky był dyrygentem i doradcą artystycznym St. Petersburg Musical Comedy Theatre. Poza wykonywaniem głównego repertuaru dyrygował podczas światowej premiery opery “Caliph the Stork”, rosyjskiej kompozytorki Olgi Pietrowej. Ostatnie lata były pełne owocnej współpracy z The International Piano Duos Festival i The Students Chamber Orchestra (Konserwatorium w Sankt Petersburgu) oraz z The Chamber orchestra of St. Petersburg State Hermitage Museum.

W 2009 roku jego nazwisko zostało umieszczone w encyklopedii "Who is Who in Russia". W 2011 roku otrzymał od władz obwodu tytuł "The Honored Artist of Voronezh Region". Jesienią 2011 roku wraz z Voronezh Philharmonic Orchestra odbył zakończone sukcesem tournee w Austrii, Czechach, Włoszech i Słowenii.
W 2012 roku otrzymał dyplom Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej za wielki wkład w rozwój kultury. W 2013 roku otrzymał honorowy dyplom Stowarzyszenia Kompozytorów Rosyjskich za udział w narodowym festiwalu "Panorama of Russian Music in Voronezh". W 2015 roku dyrygował cyklem koncertów w Woroneżu i St. Petersburgu z okazji 90. rocznicy powstania Voronezh Symphony Orchestra. W 2016 roku został uhonorowany przez władze Woroneża specjalnym podziękowaniem za wkład w rozwój kultury Woroneża.

Na fortepianie natomiast zagra pochodzący również z Rosji Alexander Maslov. W programie m.in. J. Strauss, P. Czajkowski, A. Dvorak, B. Bartok, A. Piazzolla. Ceny biletów od 3 zł do 18 zł.

- bilet normalny - 18 zł
- bilet ulgowy - 13 zł (przysługuje dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów)
- bilet rodzinny - 13 zł dla osoby dorosłej, 6 zł dla dziecka
- Karta Dużej Rodziny - 6 zł dla osoby dorosłej, 3 zł dla dziecka

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe