Kronika Województwa Podlaskiego odc. 598 - [VIDEO]

  • 07.01.2020, 12:08 (aktualizacja 07.01.2020, 12:57)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego odc. 598 - [VIDEO]
Przegląd tygodnia w województwie podlaskim.

PODLASKIE KOLĘDOWANIE

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zapraszają na Podlaskie Kolędowanie. Kolędy będziemy mogli zaśpiewać razem z artystami Olgą Bieńkowską i Jackiem Kotlarskim, którym towarzyszyć będzie zespół.

Koncerty zaplanowano w siedmiu miejscowościach województwa podlaskiego: w Białymstoku, Łomży, Tykocinie, Grajewie, Suwałkach, Brańsku i Koźnicach. Koncerty potrwają do 12 stycznia. Szczegóły znaleźć można na stronie internetowej woak.bialystok.pl.

 

 

NOWY ROK Z KSIĄŻNICĄ PODLASKĄ

Największa biblioteka w naszym regionie zaprasza do udziału w akcji „Nowy Rok z Książnicą Podlaską”. Od 7 do 31 stycznia 2020 roku na Czytelników – zarówno nowych, jak i tych już korzystających z zasobów Książnicy – czekają konkursy i moc upominków.

Konkurs na Czytelnika Dnia zakłada nagrodzenie osób, który jako co 100 wypożyczą książkę w danym dniu. Czytelnikiem Tygodnia zostanie ten, kto odpowie na pytanie dotyczące Książnicy Podlaskiej (będzie można jest poznać w siedzibie głównej). A czytelnikiem Miesiąca zostanie osoba, która wypożyczy najwięcej książek.

PODSUMOWANIE PROJEKTÓW TEATRU DRAMATYCZNEGO

Warsztaty dla nauczycieli, spektakl dla najmłodszych, digitalizacja zbiorów archiwum artystycznego oraz międzynarodowy festiwal - oto projekty, które w 2019 roku zrealizował Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przy wsparciu pochodzącym z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwa Podlaskiego.

W ramach ministerialnego dofinansowania powstało przedstawienie "„Koziołek Matołek, Węgierka i Olek” adresowane między innymi do podopiecznych ośrodków Caritas i ELEOS.

Badacze z Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku przygotowali raporty ewaluacyjne dwóch zrealizowanych zadań: „Koziołek Matołek, Węgierka i Olek” oraz „Teatr – Lubię to!”.

Teatr Dramatyczny w Białymstoku dokonał także digitalizacji materiałów, znajdujących się w jego archiwum artystycznym. Partnerem zadania była Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok oraz Archiwum Państwowe w Białymstoku.

Przypomnijmy: zdigitalizowane zasoby Teatru Dramatycznego w Białymstoku można oglądać w serwisie internetowym www.archiwum.dramatyczny.pl.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe