Kronika Województwa Podlaskiego odc.599 - [VIDEO]

  • 10.01.2020, 16:26 (aktualizacja 13.01.2020, 10:33)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego odc.599 - [VIDEO]
Podsumowanie tygodnia w województwie podlaskim

 81. ROCZNICA ŚMIERCI ROMANA DMOWSKIEGO

2 stycznia obchodziliśmy 81. rocznicę śmierci Romana Dmowskiego - działacza niepodległościowego, ministra spraw zagranicznych i posła na Sejm. Uroczystości poświęcone polskiemu politykowi odbyły się w Drozdowie, gdzie Roman Dmowski zmarł w 1939 roku.

Urząd Marszałkowski i Sejmik Województwa Podlaskiego reprezentował wicemarszałek Marek Olbryś.

Głównym organizatorem obchodów rocznicowych był Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Po mszy w Kościele w Drozdowie uczestnicy uroczystości rocznicowych złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą miejsce śmierci Romana Dmowskiego.

 

NOWY NUMER PISMA LITERACKIEGO "EPEA"

Rozmowa z raperem „Cirą”, opowieść o związkach teatru z literaturą i projekcie (HashTak) Witkacy, jubileusz 25-lecia Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Franciszka Karpińskiego, relacja z Światowego Kongresu Poetów oraz nowości wydawnicze, recenzje książek, poezja i proza – tak w skrócie opisać można najnowszy, trzeci numer nieregularnika „Epea”, którego wydawcą jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Trzeci numer nieregularnika „Epea” dostępny jest w Dziale Promocji i Wydawnictw Książnicy Podlaskiej w Białymstoku.

 

KONKURS PODLASKA MARKA 2019

Przed nami 16. edycja konkursu Podlaska Marka Roku, organizowanego przez marszałka województwa podlaskiego. To jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie naszego regionu, cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów. O szczegółach tegorocznej edycji konkursu mówił Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego, oraz Magdalena Łyżnicka-Sanczenko, dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego. 

Kapituła nagrody podczas pierwszego posiedzenia wyłoni 27 nominowanych. Wtedy rozpocznie się plebiscyt, w którym, przez 2 tygodnie, głosujący będą mogli oddać głos w ramach plebiscytu „Podlaska Marka Konsumentów”. Zwycięzców we wszystkich 9 kategoriach czekają atrakcyjne nagrody finansowe w wysokości 10 tys. zł, reklama w mediach regionalnych i ogólnopolskich oraz promocja podczas zadań realizowanych przez samorząd województwa.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe