Gościem "Studio Jurowiecka" w Białymstoku jest Stanisław Derehajło - [VIDEO]

  • 12.01.2020, 13:01 (aktualizacja 12.01.2020, 13:03)
  • tylko dobre informacje w 2020 roku
Gościem "Studio Jurowiecka" w Białymstoku jest Stanisław Derehajło - [VIDEO]
Wicemarszałek województwa podlaskiego, Stanisław Derehajło gościem programu Dominika Sołowieja, zapraszamy

Stanisław Derehajło – Wicemarszałek Województwa Podlaskiego – historyk, absolwent Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu: zarządzania funduszami UE, zarządzania oświatą, socjoterapii i edukacji twórczej.

Blisko 20 lat jako wójt kierował gminą Boćki (od 1998 r.), by następnie w 2017 r. przenieść się do Warszawy do NASK (państwowy instytut badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji) – gdzie pracował jako dyrektor Centrum Kontaktu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Jest również doradcą wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. 

Społecznik, animator, pasjonat. Przez wiele lat związany z zespołami ludowymi,  początkowo jako członek zespołu folklorystycznego „Podlaskie Kukułki” z Bielska Podlaskiego a następnie przez 20 lat - kierownik zespołu „Klekociaki” z Bociek.

Aktywnie działa w podlaskich strukturach OSP RP – jest druhem OSP w Boćkach a także Skarbnikiem Prezydium Wojewódzkiego OSP RP w Podlaskiem.    

Wspólnie z rodziną prowadzi gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i agroturystycznym. Od 25 lat pasjonuje się pszczelarstwem, obecnie  jego pasieka liczy 60 rodzin. Żonaty, troje dzieci.

tylko dobre informacje w 2020 roku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe