Terytorialsi wznawiają szkolenia

  • 11.01.2020, 10:27 (aktualizacja 11.01.2020, 22:06)
  • Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook
Terytorialsi wznawiają szkolenia
Ponad 600 żołnierzy z batalionów w Białymstoku, Hajnówce, Łomży i Suwałkach rozpoczęło w sobotę dwudniowe szkolenia rotacyjne. Są to pierwsze szkolenia z całego cyklu zaplanowanego w 1 Podlaskiej Brygadzie OT w 2020 roku.

Jak informuje Oficer Prasowy 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej, terytorialsi szkolą się przez 11 miesięcy w systemie: jeden weekend w każdym miesiącu (szkolenia rotacyjne) oraz raz w roku 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Natomiast kandydaci do służby przechodzą szkolenia: podstawowe (tzw. szesnastka) - dla osób bez doświadczenia wojskowego oraz wyrównawcze - dla żołnierzy rezerwy.

W 2020 roku 36 tygodni będzie wypełnionych minimum jedną z form szkolenia. W każdym miesiącu średnio trzy weekendy będą poświęcone na szkolenia rotacyjne.
Ponadto zaplanowanych zostało: 7 terminów szkoleń zintegrowanych, 5 szkoleń podstawowych oraz 5 szkoleń wyrównawczych.

Podlascy Terytorialsi będą szkolić się na poligonach, w koszarach, poza obiektami wojskowymi (czyli w swoich Stałych Rejonach Odpowiedzialności) oraz na strzelnicach, w tym także strzelnicach cywilnych, które przeszły audyt Dowództwa WOT.

W tym roku kompanie, które funkcjonują już trzy lata, przejdą pierwszą w WOT certyfikację zdolności, po której rozpoczną 3-letnie szkolenie zaawansowane. Kontynuowany będzie też kurs podoficerski SONDA. Jego druga edycja rozpocznie się w kwietniu.

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady OT w 2020 roku wezmą też udział w ćwiczeniach z innymi jednostkami oraz układem pozamilitarnym, m.in. w głównym ćwiczeniu w Siłach Zbrojnych RP jakim będzie Anakonda-20. Szkolenia będą okazją do praktycznej realizacji porozumień o współpracy z partnerami brygady, w tym z Podlaskim Oddziałem Straży Granicznej oraz Aeroklubem Białostockim.

Narew Info|www.narew.info|Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe