Pamiątki poety

  • 13.01.2020, 09:51
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Pamiątki poety
Maszynopisy, rękopisy, listy, fotografie, a także maszyna do pisania należąca do Wiesława Kazaneckiego wzbogaciły zbiory Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Rzeczy przekazała bibliotece żona poety – Halina Kazanecka.

- Przekazuję te materiały Książnicy Podlaskiej, bo to miejsce, gdzie spuścizna i pamięć po moim mężu nie zaginie –powiedziała Halina Kazanecka, przekazując na ręce Jolanty Gadek – dyrektor Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku dokumenty i pamiątki po znanym, białostockim poecie, patronie Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku.

Materiały trafiły do Książnicy w ostatnich dniach 2019 roku. Jak podkreśla Jolanta Gadek, to dla biblioteki szczególne wyróżnienie: - Cieszymy się, że Pani Halina Kazanecka obdarzyła nas zaufaniem. Książnica od wielu lat gromadzi, publikuje i promuje twórczość Wiesława Kazaneckiego, wybitnego poety. W 2019 roku minęło 30 lat od Jego śmierci. Dzięki przychylności pani Haliny, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni, dysponujemy licencją na wydanie dzieł zebranych poety i trwają właśnie prace nad opracowaniem publikacji. Mamy nadzieję, że ujrzy ona światło dzienne w 2020 roku.

Wszystkie przekazane rzeczy trafiły do Działu Zbiorów Specjalnych, gdzie będą przechowywane w odpowiednich warunkach. Zbiory zostały zakwalifikowane jako szczególnie cenne, udostępniane będą zgodnie z zasadami zawartymi w Regulaminie udostępniania zbiorów szczególnie cennych.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe