Spotkanie noworoczne Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej [VIDEO]

  • 14.01.2020, 09:21 (aktualizacja 17.01.2020, 15:05)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Spotkanie noworoczne Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej [VIDEO]
Członkowie i sympatycy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, w jeszcze świątecznych nastrojach, uczestniczyli w spotkaniu noworocznym.

- Zawsze na początku stycznia spotykamy się w naszej łomżyńskiej rodzinie, w atmosferze przyjaznej, ciepłej i życzliwej. Nasza organizacja liczy 320 członków, skupia ludzi różnych zawodów, o różnych poglądach. Łączy nas miłość do Łomży. Jesteśmy dumni z folkloru I historii naszego miasta. Bardzo podoba mi się to co powiedział jeden z mieszkańców Białegostoku. Przyznał, że Łomża stanowi przystanek intelektualny na drodze między Białymstokiem i Warszawą – mówi Krystyna Michalczyk- Kondratowicz, prezes 'Łomżyńskiego Oddziału TPZŁ.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej jednoczy mieszkańców całego regionu.

 

- Towarzystwo zbiera się wiele razy w ciągu  roku, ale spotkanie o takim charakterze jest raz w roku. To okazja do spotkania przyjaciół i rozmowy o sprawach, które są ważne dla Łomży i Ziemi Łomżyńskiej - tłumaczy poseł Stefan Krajewski.

Refleksją i radością ze spotkania podzielił się ksiądz infułat Jan Sołowianiuk.

- Okres świąteczny to czas wręczania prezentów. My także otrzymaliśmy prezent. Papież Franciszek ogłosił, że 7 czerwca tego roku zostanie wzniesiony na ołtarze nasz rodak prymas Stefan Wyszyński. Jest dla nas Łomżan tym większa radość, ponieważ ksiądz prymas będąc w Łomży, powiedział, że to właśnie tutaj w Łomży, w  naszej katedrze zrodziło się jego powołanie.

W czasie spotkania wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez Marzannę Gawrych i dzieci ze świetlicy w Giełczynie.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe